Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

نماینده یکی از برترین موسسات خدمات‌دهنده به بنگاه‌های اقتصادی در سطح جهان، با حضور در اتاق تهران از الزامات حضور در بازارهای جهانی می‌گوید.

اتاق تهران که در ماموریت‌های جاری خود تسهیل فضای کسب‌وکار در داخل کشور، جذب سرمایه‌گذاران خارجی برای مشارکت و فعالیت در پروژه‌های داخلی و بسترسازی حضور گسترده‌تر بنگاه‌های بخش خصوصی ایرانی در بازارهای جهانی را در اولویت قرار داده است، پس از دعوت از بنیانگذار موسسه فریزر برای بهبود ارتقا جایگاه اقتصاد ایران در رتبه‌بندی آزادی اقتصادی، اکنون با همکاری موسسه حسابرسی آزمون پرداز ایران مشهود، میزبان نماینده موسسه پرایس‌واترهاوس‌کوپرز (Price waterhouse Coopers) خواهد بود که به عنوان بزرگترین شرکت خدمات‌دهنده در زمینه‌های مشاوره مالیاتی، تامین مالی، جذب سرمایه‌گذاری، رتبه‌بندی و اعتبارسنجی در سطح دنیا فعالیت می‌کند.

 

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، ینس روئنبرگ (Jens Rönnberg) عضو هیات مدیره و مسوول بازار ایران در موسسه PwC است که به روز دوشنبه 27 شهریور ماه در اتاق تهران حاضر می‌شود تا با جمعی از فعالان اقتصادی و نمایندگان بخش خصوصی دیدار و گفت‌وگو داشته باشد. او در این نشست به چگونگی امکان همکاری با شرکت‌های ایرانی و الزامات حضور در بازارهای بین‌المللی خواهد پرداخت.

روئنبرگ که به عنوان حسابرس بانک مرکزی اتحادیه اروپا نیز شناخته می‌شود در زمینه همکاری نظام بانکی با بانک‌های اروپایی، افتتاح شعبه و دفتر، استاندارهای بانکی، IFRS و چگونگی ایجاد کانال‌های ارتباطی بانکی نیز سخن می‌گوید. او هم‌چنین در مورد مسایل ساختاری شرکت‌ها و نحوه اصلاح آن برای حضور موثر و قابل قبول در بازارهای جهانی و مشارکت با بنگاه‌های خارجی نیز برای فعالان اقتصادی توضیحاتی ارائه می‌دهد.
موسسه پرایس‌واترهاوس کوپرز (PwC) که چند دهه قبل در ایران نیز فعالیت داشته است، از معتبرترین موسسات در زمینه خدمات‌دهی و رتبه‌بندی محسوب می‌شود که هم‌اکنون با 223 هزار 468 نفر پرسنل در 157 کشور جهان 743 دفتر فعال دارد. گستره کار و فعالیت این شرکت به اندازه‌ای است که سال گذشته بیش از 58 هزار نفر نیروی جدید استخدام کرده است.

این موسسه با 422 شرکت از 500 شرکت بزرگ جهان به روایت گلوبال فورچون همکاری دارد و درآمد ناخالص آن در پایان سال مالی 2016 نزدیک به 36 میلیارد دلار بوده است.

حضور عضو هیات مدیره این موسسه که مسوولیت ارزیابی بازار ایران را نیز برعهده دارد در اتاق تهران، فرصتی فراهم کرده است تا بخش خصوصی نیز بتواند برای حضور در بازارهای بین‌المللی از تجربیات و توانایی‌های این موسسه سود ببرد. امیدواری بالایی وجود دارد که شرایط کنونی اقتصاد ایران که با اصلاحات اقتصادی مسیری رو به رشد با تورم کاهنده و اصلاح مشکلات نظام بانکی، بازارهای ارز و سهام و ... در پیش گرفته است، بستری مناسب برای فعالیت و مشارکت در بازارهای بین‌المللی فراهم کند و همکاری با این موسسات می‌تواند در حکم کاتالیزور ورود به اقتصاد بین‌الملل باشد.

 

ترسیم وضعیت نظام بانکی، بورس و تجارت بین الملل در ایران

در نشستی که اتاق تهران به همین منظور ترتیب داده است، علاوه بر مدیران بانکی و شرکت‌های تامین سرمایه، فعالان بخش خصوصی از شرکت‌های بزرگ ایرانی که در عرصه جهانی فعالیت دارند نیز حاضر می‌شوند.

در این نشست هم‌چنین حسن قالیباف اصل، مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران در رابطه با وضعیت کنونی بازار سهام، تامین مالی، رتبه‌بندی و وضعیت شرکت‌های بورسی ایرانی برای جذب سرمایه خارجی و ورود یه بازارهای سهام بین‌المللی صحبت می‌کند.

پرویز عقیلی، مدیرعامل بانک خاورمیانه نیز در مورد وضعیت پیشرفت اصلاحات در نظام بانکی ایران و آمادگی و توانایی بخش خصوصی در بانکداری برای ایجاد ارتباطات پایدار با بانک‌های خارجی و تسهیل نقل و انتقالات پول برای شرکت‌های ایرانی سخنرانی می‌کند.

محمدمهدی بهکیش، اقتصاددان و دبیرکل کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین‌الملل نیز دیگر سخنران این مراسم است که با موضوع رشد اقتصادی مطلوب در گرو گسترش روابط تجاری بین‌الملل برای مدیران و فعالان بخش خصوصی و نماینده PwC سخن می‌گوید.


مسعود خوانساری، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران نیز به عنوان میزبان نشست، سخنران آغازین خواهد بود و از توانمندی بخش خصوصی و ظرفیت‌های اقتصاد ایران برای جلب و جذب سرمایه‌گذاری خارجی سخن می‌گوید. مهدی جهانگیری نیز به عنوان نایب‌رییس اتاق تهران و یکی از فعالان بازار سرمایه‌گذاری، تامین مالی و بانکداری نیز جمع‌بندی مباحث مطرح شده در نشست را برعهده خواهد داشت. عباس وفادار، مدیرعامل موسسه حسابرسی آزمون پرداز ایران مشهود نیز که همکار موسسه PwC در ایران است، هدایت این نشست را برعهده خواهد داشت.

هم‌چنین در این نشست دقایقی به مدیران ارشد مدعو و فعالان بخش خصوصی برای پرسش سوالات خود در مورد الزامات حضور شرکت‌هایشان در بازارهای جهانی و اعتبارسنجی، جلب سرمایه و سرمایه‌گذار خارجی و چگونگی مشارکت با شرکت‌های خارجی اختصاص یافته است.
نشست فعالان بخش خصوصی با عضو هیات مدیره و مسوول بازار ایران در موسسه PwC روز دوشنبه 27 شهریورماه در سالن کنفرانس طبقه هشتم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران برگزار می‌شود.

نشست الزامات حضور در بازارهای جهانی، جذب سرمایه‌گذاری و تامین مالی
تاریخ: یکشنبه 26 شهریور 1396