Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

بررسی بازار البسه مشکی در آستانه محرم حاکی از آن است که این روز‌ها بازار پوشاک مشکی از رونق بیشتری برخوردار است به طوریکه برخی از مغازه‌ها پوشاک مشکی را چند هزار تومانی بالاتر از رنگ‌های دیگر به فروش می‌رسانند.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، با نزدیک شدن به ماه محرم و مصادف شدن آن با شروع فصل مدارس بازار حال و هوای دیگری به خود گرفته و درکنار فروش انواع لوازم التحریر شاهد رونق بازار پوشاک مشکی و تیره هستیم.

در این روز ها بازار فروش انواع پوشاک مشکی از جمله لباس مردانه، شال و روسری مشکی و همچنین مانتو های مشکی رونق خاصی به خود می گیرد که حتی ممکن است برخی سودجویان از این فضا سواستفاده کرده و اجناس مخصوص این ماه را گرانتر از ماه های دیگر سال بفروشند.

گزارش میدانی میزان، از بازار بزرگ تهران حاکی از رونق کسب و کار فروشندگان در این ماه به واسطه نزدیک بودن شروع مدارس و پیش رو بودن ایام محرم است.

در این بین یکی از مغازه دار ها در بازار بزرگ در رابطه با وضعیت بازار لباس های مشکی به خبرگزاری میزان گفت: با نزدیک شدن به محرم تقاضا برای فروش انواع لباس مشکی بالا می رود و در برخی موارد ممکن است افزایش ۱۰ درصدی بر روی اجناس لحاظ شود.

با این حال برای باخبر شدن از بازار مانتو فروشی ها به پاساژی در بازار بزرگ رفتیم که ویترین مغازه ها حال و هوای محرم را به خود گرفته بود و مانتو های مشکی بیش از رنگ های دیگر به چشم می خورد.

با پرس و جو از مغازه دار ها در خصوص قیمت ها دریافتیم که با نزدیک شدن به محرم و افزایش فروش مانتو های مشکی برخی از فروشگاه های مانتو های مشکی خود را کمی گرانتر از رنگ های دیگر به فروش می رسانند که در این میان اختلاف ۱۰ تا ۱۵ هزار تومانی وجود دارد.

برخی از فروشندگان آغاز ماه محرم را دلیل اختلاف قیمت اعلام کردند و این نکته قابل تامل است که این مساله در بین فروشندگان جا افتاده و با شروع مناسبت های مذهبی و رونق فروش برخی از پوشاک، اختلاف قیمت بیشتر می شود.

در این بین بررسی بازار پوشاک مردانه در واحد های صنفی باتوجه به جنس پارچه و دوخت متفاوت است به طوریکه برای خرید لباس های چینی و ترک باید بین ۷۰ هزار تومان تا بیش از ۱۵۰ هزار تومان هزینه پرداخت کرد.

با این حال فروش انواع لباس ایرانی با توجه به قیمتی در رنج ۳۰ هزار تا ۷۰ هزار تومان نسبت به نمونه خارجی رونق بیشتری دارد و به گفته فروشندگان پیراهن های مشکی کاشان و بروجرد جنس بهتری نسبت به نمونه چینی و ترک در بازار دارند.

یکی دیگر از پوشاکی که در این ماه بیشتر فروش دارد شال عزا است که بررسی قیمت ها در بازار عمده فروشی لباس های عزاداری نشان می دهد خرید عمده شال برای دسته های عزاداری بین ۳ هزار و ۷۰۰ تومان تا ۴ هزار تومان قیمت دارد و این درحالی است که خرید تکی شال حدود ۸ هزار تومان تمام می شود.

تلگرام خبرلند بررسی بازار البسه مشکی در آستانه محرم
تاریخ: چهارشنبه 29 شهریور 1396