Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق تعاون ایران گفت: در حال حاضر یک بنگاه تولیدی برای دوام و استمرار فعالیت‌های خود به پنج برابر میزان سرمایه در گردش نیاز دارد.

به نقل از ایسنا، رضا علیخانزاده اظهار کرد: یک بنگاه تولیدی تا قبل از سال 91 می‌توانست با 100 میلیون تومان سرمایه در گردش خود را اداره کند اما اکنون با همان میزان تولید به پنج برابر سرمایه در گردش نیاز دارد تا بتواند فعالیت خود را استمرار بخشد.

وی از امضای تفاهم‌نامه مشترک میان بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی انتقاد کرد و گفت: این تفاهم‌نامه با هدف شناسایی واحد‌های صنعتی بدهکار امضا شده است و اعطای تسهیلات به واحد‌های بدهکار را که حتی جزو بدهکاران مشکوک‌الوصول به‌شمار نمی‌روند، متوقف کرده است.

این فعال تعاونی صدور جواز تاسیس برای متقاضیان دارای بدهی معوق بانکی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت و تهیه لیست سیاه بدهکاران تامین اجتماعی و سازمان امور مالیاتی را از دیگر اقداماتی عنوان کرد که زمینه‌ محرومیت بیشتر واحد‌های تولیدی را فراهم کرده است.

به اعتقاد علیخانزاده علاوه بر کاهش ارزش پول ملی و دوره‌ نقدشوندگی مواد اولیه از زمان سفارش تا ورود به کارخانه، افزایش عرضه مواد اولیه از سه ماه به 10 ماه نیز استمرار فعالیت‌های بنگاه‌های تولیدی را دچار مشکل کرده است.

رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق تعاون ایران در پایان بر ضرورت اقدام عاجل اتاق‌های تعاون و بازرگانی به منظور رفع موانع تولید ملی و محرومیت بنگاه‌های تولیدی تاکید کرد.
تاریخ: یکشنبه 6 بهمن 1392