Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌‌های صنعتی ایران گفت:طرح تولید پوشاک برای طبقه متوسط جامعه در ۵ استان به صورت پایلوت اجرا شد که بعد از استخراج نتایج و رفع اشکالات تا اواخر سال ۹۷ این طرح در سایر استان های کشور اجرا می شود.

غلامرضا سلیمانی در پاسخ به این پرسش که برخی از تولیدکنندگان به نام فست فشن( Fast Fashion) یا تولید سریع و ارزان در بازار فعالیت دارند که معمولاً کالاهای بی‌کیفیت را روانه بازار می‌کنند برای ساماندهی این تولید‌کنندگان چه برنامه‌ای دارید، بیان کرد: این طرح که در ذیل سند پوشاک کشور لحاظ شده درواقع تولید پوشاک برای طبقه متوسط جامعه است.

 

به گزارش سایت نساجی امروز به نقل از  پایگاه خبری گسترش، وی افزود: تولید‌کنندگان فست فشن باید محصول رقابتی و متناسب با مد روز را تولید کنند. برای افزایش کیفیت محصول این تولیدکنندگان، انجمن پوشاک ایران شرکتی را برای فعالیت در حوزه‌های آموزش، بازاریابی و فروش ایجاد کرد و  ۵ استان کشور به‌عنوان پایلوت انتخاب شدند.


سلیمانی تصریح کرد: البته انتخاب این ۵ استان بر اساس شرایطی بوده است به‌گونه‌ای که ۲۰ کارخانه در شهرک‌هایی که زیر ۱۰ هزار نفر اشتغال در مناطق روستایی داشتند انتخاب شدند تا کار دوخت و دوز در این شهرک‌ها انجام شود. درواقع شرکتی که زیر نظر انجمن پوشاک ایران ایجادشده است طرح و مد لباس را به این تولیدکنندگان ارائه می‌دهد و تولید‌کنندگان فقط وظیفه دوخت و دوز آن را به عهده خواهند داشت و درنهایت محصولات در فروشگاه‌ها توزیع می شوند.

«فست فشن» تامین کننده پوشاک طبقه متوسط
تاریخ: شنبه 15 مهر 1396