Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

علی کلانتری اظهار کرد: زنجان قطب صنعت نساجی کشور است و در این صنعت جایگاه خوبی را در سطح کشور دارد.

این مسئول ادامه داد: صنعت نساجی استان، صنعتی جوان و پویا بوده و این صنعت در استان موقعیت خوبی نسبت به استان‌های دیگر دارد و نسبت به سایر استان‌ها صنعت جوان و مدرنی به‌شمار می‌رود.

وی افزود: استان زنجان در بحث اشتغال‌زایی در صنعت نساجی موقعیت خوبی دارد و خوشبختانه در استان زنجان درصد اشتغال در صنعت نساجی خوب است که در این میان باید دولت بر این امر اذعان داشته باشد که حمایت از صنعت، یعنی توسعه اشتغال و اقتصاد و باید برای تحقق این مهم برنامه‌ریزی شود.

 

کلانتری با اشاره به واحدهای نساجی راه‌اندازی شده، یادآور شد: چند واحد صنعت نساجی در استان راه‌اندازی شده و وضعیت صنعت نساجی در استان زنجان امیدوارکننده است. هم‌چنین هم‌اکنون 800 واحد نساجی در زنجان این واحدها زمینه اشتغال بیش از 5000 نفر را در سطح استان فراهم کرده است.

وی با بیان این‌که این صنعت در استان نیازمند سرمایه‌گذار است، اظهار کرد: توسعه صنعت نساجی در استان زنجان به حمایت و توجه جدی نیاز دارد، چون اشتغال در صنعت نساجی جزو پرکاربردترین اشتغال‌ها است.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، یادآور شد: صنعت نساجی استان ظرفیت مناسبی برای توسعه دارد و توانسته است تاکنون در این زمینه دستاوردهای خوبی داشته باشد، به طوری که با ایجاد واحدهای ریسندگی، رنگرزی و بافندگی در استان توانسته است حرفی برای گفتن داشته باشد.

تاریخ: دوشنبه 17 مهر 1396