Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

«مشارکت در تأمین مالی ۱۰ میلیارد یورویی»
امور بین‌الملل بانک سپه جزئیات قرارداد تعدادی از بانکهای ایرانی با سه بانک بزرگ خارجی و مشارکت بانک سپه در تأمین ۱۰ میلیارد یورویی منابع مالی و خطوط اعتباری برای اجرای طرح‌های اولویت‌دار کشور را تشریح کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از امور بین‌الملل بانک سپه، بعد از امضای قرارداد دو بانک اوبر اتریش و دانسکه دانمارک با بانکهای ایرانی، بانک سپه به واسطه داشتن شعب قدیمی، کارآمد و خوشنام در اروپا و همچنین تعامل نزدیک با فعالان اقتصادی معتبر در حوزه‌های مختلف و استراتژیک می‌تواند نقش کلیدی در عملیاتی‌شدن قراردادهای فوق داشته باشد. براساس این گزارش، بانک سپه قادر است از محل قرارداد ۸ میلیارد یورویی با اگزیم بانک کره‌جنوبی، یک میلیارد یورویی با بانک اوبر اتریش و ۵۰۰ میلیون یورویی با بانک دانسکه دانمارک، طرح‌های مهم اقتصادی کشور را از طریق خطوط اعتباری خارجی تأمین مالی کند. از منابع مالی و خطوط اعتباری خارجی (فاینانس) برای اجرای پروژه‌ها و خرید تجهیزات و کالاهای سرمایه‌ای طرح‌های تولیدی و همچنین خدمات فنی و مهندسی پروژه‌ها استفاده می‌شود و حتی بخش داخلی کالا و خدمات پروژه‌ها نیز مشمول تأمین مالی خواهد بود.

 «اختصاص منابع خارجی به طرح‌های اولویت‌دار»
این گزارش با تصریح اینکه خطوط اعتباری خارجی به طرح‌های اولویت‌دار وزارتخانه‌ها اختصاص خواهد یافت، آورده است: متقاضیان استفاده از این خطوط اعتباری باید در گام نخست به مرکز تأمین منابع مالی خارجی مستقر در سازمان سرمایه‌گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران مراجعه و درخواست استفاده از تسهیلات فاینانس به انضمام سایر اسناد و مدارک را به این سازمان ارائه کنند. استفاده از تسهیلات فاینانس به لحاظ نرخ سود بسیار پایین و بازپرداخت طولانی‌مدت می‌تواند کمک قابل‌توجهی به تسریع و تسهیل اجرای طرح‌های مختلف به‌ویژه پروژه‌های عمرانی کند. براساس این گزارش، بانک سپه پس از رفع تحریم‌ها با ۱۱۰ بانک خارجی رمز سوئیفت برقرار کرده و با ۲۸ بانک کارگزار افتتاح حساب نموده و همچنین با ۶۵ بانک خارجی رابطه کارگزاری ایجاد کرده است.

 «رعایت استانداردها و مقررات بین‌المللی در شعب خارجی بانک سپه»
گزارش فوق تصریح می کند: بانک سپه در شعب خارجی خود کلیه فعالیتها و عملکرد این شعب را با آخرین قوانین و مقررات و استانداردهای بین‌المللی نظیر مبارزه با پولشویی منطبق نموده و برای پایش این موضوع واحدی به نام تطبیق (Compliance) راه‌اندازی کرده است.

 «رشد ۱۴۰ درصدی فعالیتهای ارزی»
گزارش فوق از رشد ۱۴۰ درصدی فعالیتهای ارزی بانک سپه طی شش‌ماهه نخست سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن خبر داده و می‌افزاید: رقم فعالیتهای ارزی این بانک در چهارماهه‌اول سالجاری به ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار رسید.

جزئیات قراردادهای فاینانس بانک سپه
تاریخ: چهارشنبه 19 مهر 1396