Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
افسانه محرابی با اشاره به این که پنبه یکی از مهم‌ترین مواد اولیه مورد استفاده در صنعت نساجی است، اظهار کرد: پنبه یکی از مهم‌ترین مواد اولیه‌ای است که باید در زمان مناسب و به مقدار لازم تهیه شده و مورد استفاده قرار گیرد، بنابراین درخواستی در راستای کاهش 5 درصدی تعرفه واردات پنبه به هیات دولت ارسال شده تا بتوانیم بخشی از مسائل موجود در حوزه پوشاک را در کاهش قیمت تمام شده از این طریق برطرف سازیم.
وی با اشاره به این که در حال حاضر تعرفه واردات پنبه 10 درصد است و با مشکلات عدیده‌ای در تامین این ماده اولیه روبرو هستیم، گفت: اخیرا با امضای وزیر صنعت، معدن و تجارت و با موافقت وزارت جهاد کشاورزی درخواستی به هیات دولت ارسال شده تا تعرفه واردات پنبه از 10 به 5 درصد کاهش یابد.
مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: این درخواست با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت و موافقت سایر دستگاه‌های مرتبط صورت گرفته و درخواست آن از سوی محمد شریعتمداری به معاون اول ریاست جمهوری ارسال شده و تنها در انتظار مصوبه هیات دولت است.
محرابی در ادامه با تاکید بر این که کشوری همانند ترکیه علی‌رغم تولید پنبه تعرفه واردات یک سنتی برای این ماده اولیه در نظر گرفته است، خاطرنشان کرد: ترکیه یکی از رقبای ما در مقوله پوشاک به حساب می‌آید اما ملاحظه می‌کنید علی‌رغم تولید پنبه در این کشور تعرفه بسیار پایینی برای آن جهت حمایت از تولیدشان نظر گرفته است.
وی با اشاره به این که یکی از مشکلات اصلی در صنعت پوشاک کشور مقوله پنبه به عنوان ماده اولیه است، گفت: به دنبال این هستیم که بتوانیم تعرفه واردات پنبه را از 10 به 5 درصد برسانیم، هرچند که واحدهای تولیدی نظرشان این است که این تعرفه به حداقل ممکن برسد.
درخواست وزارت صنعت از هیات دولت برای کاهش تعرفه واردات پنبه
تاریخ: شنبه 22 مهر 1396