Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

عضو هیات مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران با اشاره به وجود موانع قدرتمند و پرنفوذ جهت ساماندهی واردات پوشاک طبق دستورالعمل ابلاغی وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: همچنان با معضل روند فروش بوتیکی پوشاک در کشور مواجهیم.

مجید نامی با اشاره به این که دستورالعمل‌ نحوه صدور گواهی فعالیت نمایندگان و شعب شرکت‌های خارجی عرضه کننده پوشاک در ایران سال گذشته ابلاغ و سه ماه به کلیه برندها فرصت داده شد تا مجوزهای لازم را به منظور فعالیت اخذ کنند، اظهار کرد: طبق دستورالعمل ابلاغی مربوطه تمامی واردات پوشاک به کشور ثبت خواهد شد و متوجه خواهیم بود که محصولات در چه فروشگاه‌هایی عرضه می‌شوند.

وی ادامه داد: بنابراین از دیگر مزایای دستورالعمل ساماندهی واردات پوشاک این است که سیستم فروش به دارایی وصل خواهد شد و انبارها کاملا مشخص هستند که این مساله موجب دسترسی راحت به اطلاعات و نحوه‌ی فعالیت‌هاست.

عضو هیات مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران با تاکید بر این که دستورالعمل نحوه صدور گواهی فعالیت نمایندگان و شعب خارجی عرضه کننده پوشاک در ایران موجب شفافیت خواهد شد، تصریح کرد: متاسفانه به دلیل این که منافع برخی افراد براساس این ساماندهی به خطر می‌افتد مقاومت شدیدی را در قبال اجرای آن به خرج می‌دهند.

نامی ادامه داد: پس از ابلاغ دستورالعمل کار پیش رفت و چند برند نیز به منظور اخذ مجوز فعالیت‌های مربوط به ثبت را در دستور کار قرار دادند، اما متاسفانه همچنان به دنبال راهکاری برای دور زدن قانون هستند و همچنان بسیاری تن به اجرای این ابلاغیه ندادند.

وی با اشاره به این که برخی افراد نیز در دستگاه‌های اجرا کننده اعتقادی به اجرای دستورالعمل مربوطه ندارند، خاطر نشان کرد: متاسفانه در دستگاه‌های اجرایی نیز برخی مسوولان نیز اعتقادی به اجرای این دستورالعمل ندارند و به سختی کار پیش می‌رود.

وی با بیان این که اگر برندی مجوزی نداشته باشد باید از فروش آن جلوگیری به عمل آید و فروشگاه مربوطه پلمب شود، اظهار کرد: هر کالای خارجی که در فروشگاه به فروش می‌رود باید از طریق نمایندگی دارای مجوز عرضه شود، اما می‌بینید که برندهای مختلف در واحدهایی که نمایندگی هم نیستند عرضه شده و به فروش می‌رسند.

تاریخ: شنبه 22 مهر 1396