Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: تا پایان سال‌جاری صادرات بیش از ۲ میلیارد دلار برای واحدهای صنایع کوچک مستقر در شهرک‌های صنعتی کشور هدف‌گذاری شده است.

فرشاد مقیمی افزود: از جمله اقدامات مهم انجام شده در جهت حمایت از صنایع کوچک، ارتقای توان صادراتی آنها است که هم اینک با تشکیل کنسرسیوم‌های صادراتی و حمایت از تشکیل شرکت‌های مدیریت صادرات اقدامات مناسبی در دست انجام است.

 

به گزارش خانه صنعت تهران، وی ادامه داد: در ۶ ماه نخست امسال بیش از ۸۸۱ میلیون دلار صادرات توسط واحدهای صنعتی کوچک مستقر در شهرک‌های صنعتی کشور انجام شده است. مقیمی با اشاره به تداوم اجرای طرح رونق تولید در سال‌جاری هم گفت: امسال و از زمان آغاز اجرای این طرح تاکنون بیش از ۲۹ هزار واحد صنعتی و تولیدی در سراسر کشور با ورود به سامانه بهین‌یاب تقاضای خود مبنی بر دریافت تسهیلات طرح رونق تولید را ثبت کرده‌اند.

 

معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه کرد: از این تعداد نیز تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار تقاضا در کارگروه‌های استانی سراسر کشور مورد بررسی قرار گرفته که سه هزار مورد آن برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

 

مقیمی میزان اعتبار تخصیص‌یافته به طرح رونق تولید در سال ۹۵ را ۱۶ هزار میلیارد تومان برشمرد و افزود: امسال این رقم به بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافته که از این میزان ۲۰ هزار میلیارد تومان برای بهره‌برداری از واحدهای راکد و واحدهای با پیشرفت بالای ۶۰ درصد و ۱۰ هزار میلیارد تومان نیز برای اجرای طرح‌های بازسازی و نوسازی واحدهای صنعتی در نظر گرفته شده است.

 

وی بهره‌برداری از طرح‌های اقتصاد مقاومتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور را از اولویت‌های مهم امسال سازمانصنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برشمرد و گفت: بر این اساس تا پایان امسال بیش از سه‌هزار و ۴۰۰ طرح اقتصاد مقاومتی با اشتغالزایی بیش از ۵۴ هزار نفر در شهرک‌های صنعتی کشور به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

مقیمی فعال کردن واحدهای تولیدی راکد را از ماموریت‌های امسال سازمان صنایع کوچک دانست و افزود: بخش زیادی از تعطیلی واحدهای صنعتی به قبل از دولت‌یازدهم باز می‌گردد که از سال ۹۲ تاکنون با اعمال برنامه‌های مختلف نظیر عارضه‌یابی و بررسی مسائل و مشکلات، اختصاص تسهیلات، تغییر در فعالیت، جذب شریک سرمایه‌گذار یا واگذاری به سرمایه‌گذارانی که اهلیت کار در بخش تولید و صنعت را دارند بیش از چهار هزار واحد صنعتی مجددا به چرخه تولید بازگشتند.

هدف‌گذاری صادرات صنایع‌کوچک تا پایان ۹۶
تاریخ: دوشنبه 24 مهر 1396