Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
اسدالله عسگراولادی پیشکسوت حوزه صادرات گفت: برجام در اروپا توفیق یافته است.

عضو اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران  اظهار کرد: برجام در اروپا توفیق یافته و کره جنوبی نیز فاینانس خوبی به ایران داده است. این ها اتفاق های مثبتی است اما هنوز دچار رکود و کساد در بازار هستیم.


رئیس اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین در خصوص ثمره مذاکرات پی در پی هیات های تجاری با اتاق های بازرگانی گفت: بیشتر هیات های تجاری خارجی برای فروش محصولاتشان آمدند و می خواستند خودرو، محصولات کشاورزی و ... خود را به ایران بفروشند اما آنچه ما به دنبال آن بودیم، فروش کالای ایرانی و سرمایه گذاری های مشترک بود. 


اسدالله عسگراولادی افزود: البته طی چهار سال گذشته سرمایه های خارجی به ایران واریز شده است. به طوری که بانک مرکزی اعلام می کند طی این مدت، بین 11 تا 14 میلیارد دلار جذب سرمایه خارجی داشته ایم اما سرمایه گذاری ها در حوزه هایی است که خارجی ها خودشان قصد فروش دارند و از سوی دیگر این آمار که از سوی بانک مرکزی اعلام شده است باور پذیر نیست.


عسگر اولادی همچنین قوانین جذب سرمایه خارجی را کافی دانست و تصریح کرد: با این وجود ما در اجرای قوانین ضعیف عمل کرده ایم و به عبارت دیگر عملکرد ما پاسخگوی امنیت مورد انتظار سرمایه گذاران خارجی نیست.

آمار جذب سرمایه گذاری خارجی ایران باورپذیر نیست
تاریخ: سه شنبه 25 مهر 1396