Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

وزیر دارایی برزیل با تاکید گسترش روابط اقتصادی با ایران گفت: از افتتاح شعب بانک های ایرانی در کشور برزیل استقبال می کنیم.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از وزارت امور اقتصادی و دارایی، «مسعود کرباسیان» وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه اجلاس پاییزه بانک جهانی و صندوق بین المللی پول، با وزیر دارایی برزیل دیدار کرد.
هنریکو میرلس وزیر دارایی برزیل در این دیدار اظهار داشت: پیشرفت های حاصله در روابط اقتصادی دو کشور طی یکسال گذشته رضایت بخش بوده است.
وی همچنین بر ضرورت همکاری های سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و بویژه صنایع متوسط و نیمه سنگین تاکید کرد و افزود: از مذاکرات و توافقات موفقیت آمیز برخی شرکت های بزرگ برزیلی با طرف های ایرانی به ویژه در حوزه تولید انرژی استقبال می کنیم.
وزیر دارایی برزیل با ابراز علاقمندی کشورش به تامین نیازهای حمل و نقل هوایی ایران، ابراز امیدواری کرد، بتوان موانع پیش روی را کنار زده و در این بخش نیز با جمهوری اسلامی ایران همکاری کند.
در این دیدار توافق شد که ظرف دو تا سه ماه آینده کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در تهران برگزار شود.
«مسعود کرباسیان» نیز در این دیدار آخرین وضعیت اقتصادی کشورمان را تشریح و با اشاره به توانمندی های اقتصادی دو کشور در زمینه های مختلف صنعتی، کشاورزی و تجاری، خواهان گسترش این روابط شد.
وی با اشاره به اینکه وزارت امور اقتصادی و دارایی مسئول کمیسیون مشترک اقتصادی بین ایران و برزیل نیز است، گفت: طرفین برای استفاده از فرصت های موجود به خصوص در بخش کشاورزی، سرمایه گذاری در صنایع حمل و نقل و کشت فرامرزی تلاش کنند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: مذاکرات اخیر بانک مرکزی و برخی بانک های کشور با بانک های برزیلی منجر به برقراری روابط کارگزاری بین بانکی شده است ضروری است که اقداماتی برای افتتاح شعب بانک های ایرانی در برزیل انجام شود.

** تاکید مسئولان اقتصادی ایران و الجزایر بر تعمیق همکاری ها
کرباسیان همچنین در جریان این سفر با عبدالرحمان رائویا وزیر دارایی الجزایر دیدار کرد؛ وزیر دارایی الجزایر با بیان اینکه تعدادی شرکت های ایرانی در الجزایر فعال هستند، اظهار داشت: الجزایر آمادگی پذیرش و فراهم آوردن بستر حضور بیشتر شرکت های ایرانی را دارد.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد در اوایل سال آتی میلادی به ایران سفر کرده و پیشرفت های ایران را از نزدیک مشاهده کند.
کرباسیان نیز با تبیین وضعیت اقتصادی کشور به نقش ایران در امنیت منطقه و آمادگی همکاری با همه کشورها از جمله کشورهای همسایه و مسلمان پرداخت.
وی با اشاره به اینکه الجزایر در گروه کشوری ایران در بانک جهانی قرار دارد، خواستار همکاری تنگاتنگ و عمیق تر در این گروه شد و بر هماهنگی دو گروه کشوری در بانک جهانی و صندوق بین المللی پول تاکید کرد.
در این دیدار، طرفین بر لزوم حمایت از یکدیگر در مجامع بین المللی و در حوزه های مختلف تاکید کردند.
در این دیدار مدیر اجرایی گروه کشوری ایران که الجزایری است نیز حضور داشت و مقرر شد همکاری های خود را تعمیق کرده و به نحو مناسبی با نماینده کشورمان همکاری کند.
نماید و این موضوع را وزیر الجزایری نیز مطرح کرد.
به گزارش ایرنا، نشست پاییزه صندوق بین المللی پول بیست و یکم تا بیست و سوم مهرماه در شهر واشنگتن آمریکا برگزار شد.
نمایندگان نهادهای پولی و مالی کشورهای گوناگون از این فرصت برای تبادل دیدگاه ها و جلسه های دوجانبه با مقام های سایر کشورها استفاده کردند.
شرکت در نشست رییسان و وزیران کشورهای گروه 24 برای هماهنگی مواضع در امور پولی و مالی بین‌المللی از دیگر برنامه های هیات ایرانی در این سفر بود.
کشورهای گروه 24 شامل ایران، پاکستان، فیلیپین، سریلانکا، سوریه و لبنان از آسیا، برزیل، آرژانتین، مکزیک، ونزوئلا، کلمبیا، پرو، گواتمالا و ترینیداد و توباگو از آمریکای لاتین و آفریقای جنوبی، مصر، الجزایر، نیجریه، کنگو، ساحل عاج و غنا از منطقه آفریقا می‌شود.
نمایندگان چین، عربستان و مغرب نیز به‌عنوان ناظر در این گروه حضور دارند.

حمایت وزیر دارایی برزیل از افتتاح شعب بانک های ایرانی
تاریخ: چهارشنبه 26 مهر 1396