Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

رییس اتاق اصناف ایران گفت : در حال حاضر ایجاد فضای سالم  برای تولید کشور و بالا بردن توان رقابتی تولیدکنندگان داخلی ضروری است .

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، علی فاضلی روز سه شنبه در مراسم افتتاحیه نمایشگاه لوازم خانگی در ضلع جنوبی مصلی تهران اظهار کرد: حجم پولی و مالی بخش لوازم خانگی در نظام مالی ایران چیزی در حدود ۸ هزار میلیارد تومان است .

وی ادامه داد: در دهه سوم انقلاب بین  ۱۵ الی ۱۷ درصد از تولید لوازم خانگی را به خودمان اختصاص داده بودیم اما در حال حاضر سهم تولید داخلی بین ۴۵ تا ۵۰ درصد برآورد می شود.

فاضلی در عین حال گفت که البته مشکلاتی بر سر راه تولید کشور است و مشکل قانون را نیز داریم و بارها به مجلس گزارش داده شده و اشکالات گفته شده است ‌.

وی با بیان اینکه به دنبال ایجاد فضای سالم برای تولید کشور هستیم، افزود: دغدغه اصلی ، وضعیت نظام پولی و مالی کشور است و به رغم همه شعارهای داده شده ، نظام بانکی در خدمت تولید نیست ؛ بهره ۱۸ درصد سود تسهیلات بانکی در بحث تولید پاسخگو نیست و حداقل در بازار رقابتی مطرح نخواهد بود و متاسفانه قاچاق در ساختار اقتصادی کشور توجیه  پیدا خواهد کرد.

رییس اتاق اصناف ایران اظهار کرد: بهبود کیفیت تولید را با در نظر گرفتن تسهیلات و تمهیدات و ایجاد فضای رقابتی حداقل برای بنگاههای کوچک و متوسط کشور می توان فراهم کرد و آنچه که نسبت به آن خرسندم، مدیریت مجموعه بنگاههای کوچک است که توانسته زنجیره مفقوده ارتباط بین  بنگاههای کوچک و بزرگ را شناسایی و برایش راهکار ایجاد کند و به هم متصل کند؛ استراتژی بین تولید و توزیع کشور مفقود است که باید اصلاح شود.

فاضلی افزود: به هرحال در این زمینه چالش هایی هست و اینکه قدم هایی برداشته شده جای بسیار خوشحالی است و بیشترین دغدغه بنده در بخش لوازم خانگی بحث قاچاق است که متاسفانه از مبادی قانونی به کشور ورود پیدا می کند و حجم آن نیز بسیار بالا است که امیدواریم با همکاری دولت و مجلس و اتحادیه بتوانیم بر این حل مشکل فائق آییم.

ششمین نمایشگاه لوازم خانگی که امروز سه شنبه آغاز به کار کرده، تا روز ۲۸ مهر ماه جاری از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ بعدازظهر پذیرای علاقه مندان است

نظام بانکی کشور در خدمت تولید نیست
تاریخ: چهارشنبه 26 مهر 1396