Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

دبیر کل انجمن صنفی کارفرمایان پتروشیمی گفت: عرضه مواد اولیه نساجی در بورس بدلیل برخی مشکلات فنی در واحدهای پالایشگاهی با اندکی نوسان مواجه شده که بزودی رفع خواهد شد اما عرضه انبوه آن در بازار سیاه به کوتاهی وزارت صنعت در بحث نظارت باز می‌گردد.

به گزارش ایلنا، احمد مهدوی دبیر کل انجمن صنفی کارفرمایان پتروشیمی درخصوص دلیل کاهش عرضه مواد اولیه نساجی در بورس و در مقابل عرضه انبوه آن در بازار سیاه گفت: تعطیلی برخی واحد‌ها، کمبود خوراک و برخی مشکلات فنی پالایشگاه‌ها را دلیل کاهش عرضه مواد اولیه نساجی در بورس کالا است اما برخی کسانی که مصرف کننده نیستند اقدام به خرید این محصولات از بورس کرده و در بازار آزاد به فروش می‌رسانند.

وی افزود: در حال حاضر عرضه مواد اولیه پتروشیمی در بورس تنها ۵ تا ۱۰ درصد کم شده که علت آن هم این است که برخی واحد‌ها دچار نقص فنی شده‌اند و از آنجایی که در زمینه واردات قطعات مشکلاتی وجود دارد عرضه پلی‌پروپلین در بورس کالا کاهش یافته ضمن اینکه ۶ واحد تولید پلی‌‎پروپلین داریم که اگر حتی یک واحد از مدار خارج شود در زمینه عرضه با مشکل مواجه خواهیم شد. 

مهدوی خاطرنشان کرد: پتروشیمی محصولات خود را غیر از بورس در جای دیگری عرضه نمی‌کند اما کسانی که مصرف‌کننده نیستند با سوءاستفاده از پروانه های خود در سایت بهین‌یاب اقدام به خرد کالا از بورس می‌کنند که این مسئله به کوتاهی وزارت صنعت در امر نظارت باز می‌گررد.

وی با بیان اینکه تا هفته آینده مشکل تولید مواد اولیه مورد نیاز نساجی‌ها حل خواهد شد، گفت: در حال حاضر برخی واحد‌ها در خصوص تهیه خوراک با مشکل مواجه شده‌اند که در صورت رفع این معضل بطور قطع عرضه مواد اولیه و مشکل نساجی‌ها رفع خواهد شد.

تاریخ: دوشنبه 7 بهمن 1392