Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

وزیر صنعت، معدن و تجارت از تسهیلات ۱۰ هزار میلیارد تومانی برای نوسازی صنایع و ۲۰ هزار میلیارد تومانی برای رونق تولید خبر داد.

محمد شریعتمداری در حاشیه بازدید از دومین نمایشگاه بین المللی توانمندی های صادراتی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه بنا داریم صنایع کشور را از منبع محور به سمت دانش محور سوق دهیم ، گفت: در بودجه امسال ۱۰ هزار میلیارد تومان در قالب تسهیلات بانکی برای نوسازی صنایع در اختیار واحدهای صنعتی قرار می گیرد ضمن اینکه برای سایر واحدهای کوچک و متوسط که نیازمند سرمایه در گردش هستند ۲۰ هزار میلیارد تومان برای رونق تولید اختصاص می یابد همچنین یک و نیم میلیارد دلار منابع اشتغال زا برای توسعه صنایع و خدمات روستایی و مجموعه های کارآفرینی در بخش های کوچک قرار می گیرد.

وی افزود: مجموعه این فعالیت ها که با ایجاد خوشه های صنعتی و تشکیل شرکت های صادراتی همراه است مسیر را برای توسعه صادرات هموار می کند.

وزیر صنعت گفت: امیدوارم با همکاری دانشگاه ، صنعت و بخش خصوصی ، حرکت جهشی در توسعه صادرات غیرنفتی را شاهد باشیم.

شریعتمداری همچنین افزود: ایجاد مجموعه ها و شرکت های تخصصی و منطقه ای صادراتی را برای جلوگیری از رقابت های منفی صادرکنندگان ایرانی در بازارهای صادراتی پیگیری می کنیم.

وی با بیان اینکه باید تولیدات صنعتی، معدنی و کشاورزی به بازارهای بین المللی ارائه کنیم گفت: برای تحقق این هدف زیرساخت هایی لازم است دولت هم بنا دارد برای عرضه بهتر محصولات ایرانی در بازارهای بین المللی در قالب بسته حمایتی که به تصویب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی رسیده شرایط حمایتی لازم را فراهم کند.

وزیر اقتصاد افزود: ناگزیریم سیاست های توسعه ای صادرات را جایگزین سیاست های واردات کنیم که با واردات مواد اولیه از خارج شروع و با ایجاد ارزش افزوده بر روی این مواد اولیه و صادرات آن در بازارهای بین المللی ادامه می یابد در نهایت باید به جایی برسیم که نیازمندی به واردات به حداقل برسد.

تسهیلات ۳۰ هزار میلیارد تومانی برای نوسازی صنایع و رونق تولید
تاریخ: چهارشنبه 10 آبان 1396