Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفت: آینده تولید و اقتصاد کشور در صورت عدم حمایت و فراهم نشدن زیرساخت های تولید، تقویت صادرات مبهم خواهد ماند ؛ لذا نیاز است تا مسئولان ذیربط به صورت جدی تر برای احیاء تولید اقدام کنند.

محمدعلی صدیقی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران افزود: حمایت از تولید تنها به منزله حمایت تسهیلاتی نیست چرا که پرداخت تسهیلات بدون فراهم کردن زیرساخت ها توجیهی ندارد بلکه در این مسیر وجود فناوری روز تولید را همراه با دستگاه ها و ماشین آلات مدرن، آموزش و تجهیز واحدهای تولیدی، رفع موانع تولید و حذف بروکراسی های اداری ضرورت دارد.

وی تصریح کرد: پرداخت تسهیلات به تنهایی مشکلات تولید را حل نمی‌کند و تنها مسکنی برای تولید کننده است .

صدیقی اظهار کرد: درک شرایط تولیدکنندگان و نیازهای روز آنها باید در اولویت برنامه های اقتصادی کشور باشد چرا که تولید داخلی رابطه مستقیم با اقتصاد کشور دارد و هر چقدر در تولید ضعیف باشیم، اقتصاد ضعیف تری را خواهیم داشت.

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران اظهار کرد: یکی از اصول سیاست های اقتصاد مقاومتی، سیاست اقتصاد درون زای برون نگر است که به معنای صادرات غیر نفتی است. این شاخصه به طور مستقیم متکی به افزایش تولید محصولات داخلی و تقویت کارخانه ها و واحدهای تولیدی است. در صورت تحقق این امر اشتغال نیز افزایش می یابد و معضل بیکاری تا حد زیادی مرتفع خواهد شد.

تقویت تولید و صادرات نیازمند بکارگیری تکنولوژی روز است
تاریخ: چهارشنبه 10 آبان 1396