Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

سفیر عمان در دیدار با رئیس اتاق یاسوج و فعالان بخش خصوصی استان کهگیلویه و بویراحمد از تلاش سفارت عمان در تهران برای ممکن کردن صدور ویزای چندگانه یک ساله برای تاجران ایرانی تا پایان سال خبر داد.

سفیر عمان در ایران طی سفر به یاسوج، نشست مشترکی را با فعالان اقتصادی استان کهگیلویه و بویر احمد در محل اتاق برگزار کرد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج در این نشست بابیان اینکه دولت جمهوری اسلامی ایران و کشور پادشاهی عمان از دیرباز رابطه‌ خوبی داشته‌اند، گفت: کشور ما در شرایط سخت همراه و همکار عمان بوده و عمان هم در شرایط تحریم با ما یار و همراه بوده است و طبیعی است که با توجه به این روابط خوب و دیرینه باید مناسبات اقتصادی خوبی داشته باشیم.

جبارکیانی پور افزود: تصور ما در بخش خصوصی این است که مناسبات اقتصادی ما در حد مناسبات سیاسی ما نیست و این کمبود و کاستی را باید در بخش خصوصی جبران کنیم و این شرایط هم بعد از برجام برای تجار و بازرگانان ما به‌خوبی فراهم‌ شده است.

رئیس اتاق یاسوج گفت: بخش خصوصی استان کهگیلویه و بویراحمد اعتقاد دارد عمان می‌تواند ظرفیت بسیار خوبی برای ما باشد و بنادر عمان می‌توانند جایگزین بنادری شود که هم‌اکنون در آن بنادر به فعالیت می‌کنیم.

کیانی پور افزود: استان زیبای کهگیلویه و بویراحمد یک درصد مساحت و یک درصد جمعیت ایران را تشکیل می‌دهد. ازجمله ظرفیت‌های استان می‌توان به دارا بودن 25 درصد نفت و گاز کشور، 10 درصد آب کشور، 8.8 درصد جنگل‌های کشور و 25 درصد جنگل‌های زاگرس اشاره کرد.

عمان آماده سرمایه‌گذاری در کهگیلویه و بویراحمد 

سفیر عمان در ایران گفت: هدف ما تشویق عمان و استان کهگیلویه و بویراحمد به توسعه همکاری‌های مشترک است. پیشنهاد ما این است که برای توسعه همکاری در هر بخش به‌طور جداگانه تفاهم‌نامه‌ای آماده و امضا شود و امیدواریم هر چه زودتر این تفاهم‌نامه‌ها اجرایی شود.

سعود بن احمد خالد البروانی با تاکید بر ضرورت توسعه همکاری‌ها دوجانبه گفت: امیدوارم تا پایان امسال بتوانیم امکان صدور ویزای چندگانه را برای تاجران ایرانی فراهم کنیم. شرط صدور ویزای یک‌ساله این است که سرمایه‌گذاری دوجانبه باشد.

وی با اشاره به سفر وزیر عمان به ایران تا 2 ماه دیگر گفت: این سفر فرصت خوبی برای افزایش همکاری‌ها و استفاده از ظرفیت‌های دو جانبه است و باید به خوبی از این فرصت استفاده کنیم.

سفیر کشور عمان همچنین با تأکید بر لزوم حل مشکلات بانکی گفت: طی روزهای آینده مشکلات بانکی پیگیری می‌شود و امیدوارم به نتیجه خوبی با طرف ایرانی برسیم.

عمان برای تاجران ایرانی ویزای چندگانه صادر می‌کند
تاریخ: دوشنبه 15 آبان 1396