Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
معاون کارآفرینی و توسعه اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به درآمدزا بودن صنعت پوشاک گفت: طبق آمار ارزش اقتصادی مصرف پوشاک کشور 14 میلیارد دلار است که باید در این بخش برند داخلی و ملی ایجاد شود که بتوانند با کشورهای مختلف رقابت کنند.

عیسی منصوری در جلسه تخصصی اشتغال در تبریز اظهار کرد: فقدان آموزش کافی مهارتی در دستگاه های مختلف یکی از مسایل کشور است که باید به آن توجه شود.

 


به گزارش سایت نساجی امروز به نقل از ایرنا، وی خاطرنشان کرد: آموزش های دانشگاهی و فنی و حرفه ای تطابق لازم با نیاز واقعی بازار کار را ندارد که در این خصوص وزارت کار اقداماتی انجام می دهد.

 


منصوری ادامه داد: آذربایجان شرقی نمادی از پیشروان صنعت در رشته های مختلف است که اگر این استان رونق یابد، امید در سایر استان ها وجود خواهد داشت.

 


وی با بیان اینکه بخش خصوصی در آذربایجان شرقی انسجام پیدا کرده است، افزود: این امر در کمتر استانی دیده می شود که بخش های مختلف در کنار هم برای حل مشکلات به بحث و گفت وگو بپردازند.

 


معاون کارآفرینی و توسعه اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اشتغال به کار سه هزار نفر از کارآموزان طرح آموزش در محیط کار واقعی خبر داد و گفت: در بخش ساخت و ساز برای کار در بافت فرسوده با وزارت راه و شهرسازی تفاهم نامه ای امضا کرده ایم که بافت فرسوده فرصت مناسبی برای رونق صنعت ساختمان است.

 


وی با بیان اینکه به دنبال تقویت شکل گیری برندهای ملی و اتصال به سرمایه گذار خارجی و افزایش صادرات هستیم، گفت: شرکت های آذربایجان شرقی قوی هستند و انتظار بروز و ظهور شرکت هایی با برندهای قدرتمند در این استان وجود دارد که می تواند منجر به صادرات این برند نیز بشود.

ارزش بازار پوشاک کشور ۱۴ میلیارد دلار است
تاریخ: سه شنبه 16 آبان 1396