Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

یک فعال حوزه پوشاک گفت: در حال حاضر ضعف مدیریت بزرگترین چالش تمامی صنایع کشور بالاخص پوشاک است.

محمد جواد مختاری در برنامه «رویش» رادیو اقتصاد ضمن اشاره به اینکه مدیریت در حوزه تولید امروز دستخوش تغییر و تحول شده است، افزود: برای موفقیت در حوزه تولید پوشاک باید همگام با علم روز دنیا حرکت کرد.

وی همچنین اظهارداشت: در گذشته تعیین ذائقه بازار پوشاک با تولیدکنندگان بود و امروز این روش به کلی تغییر کرده به این مفهوم که مصرف کنندگان به تولیدکنندگان خط می دهند.

این فعال حوزه پوشاک گفت: لازمه رونق تولید در صنعت پوشاک توجه به مدل و ذائقه مصرف کنندگان است و به عبارتی ذائقه شناسی و حرکت بر مدار نیاز بازار حرف اول را در این حوزه می زند.

وی در ادامه با اعلام اینکه تنها شش درصد واردات پوشاک به کشور قانونی (رسمی) و بقیه مربوطه به قاچاق است، افزود: در حال حاضر قاچاق آفت جدی این صنعت در جامعه به شمار می رود.

مختاری اضافه کرد: واحدهای تولیدی پوشاک در کشور برای تولید محصولات کیفی و رقابتی باید به بحث ارتقای خطوط تولید و اصلاح ساختارهای مدیریتی خود توجه اساسی داشته باشند.

وی ضمن اشاره به حوزه های مهم صنعت پوشاک و البسه یعنی تولید، سفارش گذاری، توزیع و فروش گفت: تمامی این حوزه ها باید مبتنی بر علم روز دنیا ارتقا پیدا کند.

این فعال حوزه پوشاک در بخش دیگری از سخنان خود افزود: صنعت پوشاک به مانند سایر صنایع در کشور همگام با تکنولوژی روز دنیا رشد و نمو پیدا نکرده است.

وی تصریح کرد: شکوفایی صنعت مزبور مستلزم حرکت بر مدار تکنولوژی و سبک های مدیریت روز دنیاست.

مختاری ادامه داد: در صنعت پوشاک باید به دو مقوله اساسی اول آسیب شناسی جدی و دوم انتقال و بومی سازی تکنولوژی توجه جدی شود.

وی در مصاحبه با رادیو اقتصاد با اعلام اینکه صنعت پوشاک ایران از توان بسیار زیادی به جهت اقتصادی، اشتغال افزایی، تولید، صادرات و غیره برخوردار است، یادآورشد:صنعت پوشاک از جمله صنایع پیشرو و پرطرفدار در جهان است.

برنامه «رویش» کاری از گروه کسب و کار شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت ۸ به مدت ۵۵ دقیقه با هدف آموزش غیر مستقیم نحوه راه اندازی کسب وکار های جدید، توسعه و موفقیت و همچنین مدیریت بحران های پیش رو در این حوزه بر روی موج اف ام ردیف ۹۸ قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت رادیو مراجعه کنند.

ضعف مدیریت بزرگترین چالش صنعت پوشاک
تاریخ: یکشنبه 21 آبان 1396