Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

با شروع فصل سرما، رفت و آمدها در بازار پوشاک زیاد شده و تا حدودی رونق نسبی پیدا کرده است. هر چند همچنان پوشاک ترک و چینی عرصه را بر تولید پوشاک داخلی تنگ کرده است.

به گزارش پایگاه خبری گسترش به نقل از  ایسنا، در میان پوشاک مختلف از کشورهای چین، تایلند، کره جنوبی، پاکستان و سنگاپور در بازار داخلی، پوشاک ترک به دلیل کیفیت مناسب و مطلوب جایگاه خاصی در بازار دارند و البته به دلیل گران‌تر بودن نسبت به سایر برندها مشتریان خاص خود را دارد.

از طرف دیگر پوشاک چینی به دلیل قیمت‌های پایین‌ مورد استقبال زیادی قرار دارند و سهم بالایی در تقاضای بازار پوشاک ایران به خود اختصاص داده‌اند در این میان پوشاک چینی و ترک پوشاک داخلی هم سعی می‌کنند با سایر برندها رقابت کنند و جایگاه خود را در بازار داشته باشند هر چند کار سختی دارند.

قیمت انواع لباس‌های مردانه

لباس‌های مردانه مانند لباس‌های زنانه با تنوع قیمت زیادی روبه‌رو هستند. کت و شلوار مردانه ترک از ۴۰۰ هزار تومان آغاز می‌شود و تا ۸۵۰ هزار تومان ادامه می‌یابد. این در حالی است که یک دست کت و شلوار در برخی دیگر از مغازه‌ها رنج قیمتی ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان دارد. به عقیده تعدادی از فروشندگان جنس و برش پارچه و البته برند بودن یا نبودن کار مهم‌ترین دلیل این اختلاف قیمت است.

شلوار مردانه از ۵۰ هزار تومان تا حدود ۳۰۰ هزار تومان در مغازه‌ها عرضه می‌شود. معمولا قیمت‌های زیر ۸۰ هزار تومان متعلق به کارهای پاکستان و چین است و کارهای ایرانی و ترک قیمت بالای ۲۰۰ هزار تومان دارد.

پیراهن زمستانی مردانه ایرانی با کیفیت مناسب به طور متوسط از حدود ۵۰ هزار تومان آغاز می‌شود و تا ۸۰ هزار تومان ادامه دارد و در برخی مغازه‌ها به بالای ۱۰۰ هزار تومان می‌رسد.

یک دست پالتو مردانه کار ایرانی و ترکیه‌ای در مغازه‌های مرکز شهر رنج قیمت ۳۵۰ تا ۵۵۰ هزار تومان دارد. همچنین بارانی مردانه رنج قیمت ۱۸۰ تا ۳۰۰ هزار تومان دارد. کاپشن مردانه چینی به قیمت ۱۶۵ هزار تومان به فروش می‌رسد و کاپشن‌های ایرانی درجه یک بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ تومان عرضه می‌شود.

 همچنین پیراهن مردانه ایرانی از رنج قیمت ۲۵ هزار تومان شروع می‌شود و به ۱۰۰ هزار تومان می‌رسد، و کارهای برند تا حدود ۲۰۰ هزار تومان ادامه می‌یابد.

قیمت انواع لباس زنانه

لباس‌های زنانه به دلیل تنوع بیشتری که نسبت به لباس‌های مردانه دارند با قیمت‌های متنوع‌تری عرضه می‌شوند. بررسی‌ها نشان می‌دهد پالتوی زنانه که در این فصل تقاضای نسبتا بالایی دارد بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان عرضه می‌شود و در برخی از مغازه‌ها این قیمت به بیش از ۷۰۰ هزار تومان هم می‌رسد.

قیمت مانتو مجلسی زنانه با پارچه ترک و دوخت ایران از ۲۵۰ هزار تومان شروع می‌شود و به حدود ۴۰۰ هزار تومان می‌رسد. در این بین مانتوهای مجلسی چینی به طور متوسط بین ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

رنج قیمت کاپشن زنانه جنس ایرانی به طور متوسط بین ۱۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومان است و کاپشن‌های چینی و پاکستانی با قیمت زیر ۱۰۰ هزار تومان در بازار قابل خرید هستند.

همچنین مانتو شلوار اداری قیمت‌های متفاوتی دارد و رنج قیمتی آن از ۷۵ تا ۴۰۰ هزار تومان است.

شلوار زنانه درجه دو و سه ایرانی و چینی قیمت حدود ۳۰ هزار تومان دارد اما شلوارهای ایرانی با کیفیت بهتر از ۸۰ هزار تومان شروع می‌شود و تا ۲۵۰ هزار تومان ادامه هم دارد.

همچنین بلوزهای زمستانی زنانه کار ایرانی رنج قیمتی بین ۵۰ تا ۷۵ هزار تومان دارند و جنس ترک رنج قیمتی بین ۸۰ تا ۲۰۰ هزار تومان دارد.

شال گردن زنانه از حدود ۲۰ هزار تومان که جنس‌های با کیفیت پایین تر است آغاز می‌شود و تا ۵۰ هزار تومان هم عرضه می‌شود. شال زمستانی با کیفیت مناسب نیز از ۴۰ هزار تومان آغاز و تا ۶۰ هزار تومان ادامه دارد.

چینی ها رونق بخش بازار پوشاک ایران
تاریخ: سه شنبه 14 آذر 1396