Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

نماینده دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از مصوبه دولت در مورد ساماندهی ته‌لنجی گفت: این مصوبه زندگی و معیشت لنج‌داران و ملوانان جنوب را سخت کرده است.

 سید کمال‌الدین شهریاری اظهار کرد: مصوبه دولت برای ساماندهی کالای همراه ملوان و ته‌لنجی دارای ضعف‌های فراوانی است که در تذکری به وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز این موضوع را اعلام کردیم.

وی اضافه کرد: چهار ماه است که با ابلاغ این مصوبه زندگی و معیشت لنج‌داران جنوب کشور و به ویژه در استان بوشهر و شهرستان‌های دشتی و تنگستان مورد بی‌مهری و بی‌عنایتی قرار گرفته است.

نماینده شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این لنج‌داران و ملوانان هیچ راهی جز ارتزاق از طریق دریا ندارند و این مصوبه به هیچ وجه کافی و لازم برای امرار معاش ملوانان نیست.

به گفته وی؛ به دلیل اشکالات بسیار زیادی که از نظر کارشناسی در مصوبه وجود دارد و همچنین به خاطر نبود زیرساخت‌ها و امکاناتی در بنادر و گمرکات ما وجود ندارد این مصوبه اجرایی نشده است.

شهریاری افزود: از رئیس‌جمهوری و وزیر صنعت انتظار داریم بر اساس نامه استاندار این مصوبه را متوقف کنند و ته‌لنجی به روال گذشته برای امرار معاش این ملوانان انجام شود و سپس آن مصوبه اصلاح و زیرساخت‌ها برای اجرای آن فراهم شود.

مصوبه «ته‌لنجی» نیازمند اصلاح
تاریخ: شنبه 9 دی 1396