Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: تعدادی از خانوادهای مرزی هر روز صبح از مرز خارج و بعد از ظهر با حجمی از پوشاک خارجی وارد کشور می‌شوند، روزانه ۲هزار تا ۲ هزار ۵۰۰نفر از این طریق پوشاک به کشور وارد می‌کنند.

نادر قاضی‌پور  در خصوص افزایش واردات پوشاک به کشور طی سال‌های اخیر، اظهار داشت: یکی از عوامل افزایش واردات در نظر گرفتن تعرفه ترجیحی است که در دوران وزارت آقای نعمت‌زاده اعمال شد و دلیل دیگر این میزان از افزایش واردات پوشاک این است که در مرز بازرگان و رازی هر فرد با خروج از مرز می‌تواند 3 میلیون پوشاک وارد کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این افراد برای واردات پوشاک توسط برخی سرمایه‌داران اجیر شده بودند، گفت: تعدادی از خانوادهای مرزی هر روز صبح از مرز خارج و بعد از ظهر با حجمی از پوشاک خارجی وارد کشور می‌شوند، روزانه 2هزار تا 2 هزار 500نفر از این طریق پوشاک به کشور وارد می‌کنند.

 

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه می‌توان مناطق آزاد را نیز یکی دیگر از افزایش واردات پوشاک خارجی به کشور دانست، ادامه‌داد: باید مرزها به منظور جلوگیری از واردات پوشاک بسته شود و تعرفه واردات پوشاک خارجی را افزایش دهیم.

 

وی ادامه  داد: نباید اجازه داد هر فرد با خروج از کشور اجازه واردات 80 دلار پوشاک را داشته باشد و همچنین نباید به افراد اجازه داد تا افراد هر روز از کشور خارج شوند، با رفع این مشکلات می‌توان رونق را در تولیدات پوشاک داخلی ایجاد کرد.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: ساختمان پلاسکو مرکز عمده  تولید پوشاک کشور بود و با احیاء آن میتوانیم توان تولید گذشته را به‌دست آوریم./

روزانه ۲هزار نفر اجیر شده برای واردات پوشاک از مرز خارج می‌شوند
تاریخ: چهارشنبه 13 دی 1396