Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

رئیس بانک توسعه صادرات ایران شعبه کاشان از پرداخت 150 میلیارد ریال تسهیلات در چهار ماه گذشته به صادرکنندگان در این شهرستان خبر داد.

 ابوالفضل سلمان بیان کرد: تسهیلات در زمینه صادرات فرش ماشینی، گلاب و عرقیات گیاهی و آب میوه با نرخ 13.5 و 14.5 درصد به صادرکنندگان پرداخت شده است.

وی با اشاره به آغاز فعالیت شعبه بانک توسعه صادرات ایران در کاشان از اردیبهشت ماه سال جاری افزود: 100 میلیارد ریال تسهیلات نیز در این مدت برای واگذاری به صادرکنندگان این شهرستان تصویب شده و آماده پرداخت است.

رئیس بانک توسعه صادرات ایران شعبه کاشان همچنین بیان کرد: طرح های سرمایه گذاری با تسهیلات درخواستی نزدیک به 300 میلیارد ریال نیز در حال بررسی است و پیش بینی می شود که مانده تسهیلات این بانک در کاشان تا پایان سال جاری به 800 میلیارد ریال برسد.

وی با اشاره به ارائه خدمات مشاوره ای به صادرکنندگان و سایر مجموعه های ذیربط در امور صادراتی توسط بانک توسعه صادرات، گسترش خدمات فنی و مهندسی، کمک به توسعه صادرات غیرنفتی و افزایش مبادلات تجاری با سایر کشورها در راستای تقویت زمینه های حضور در بازارهای بین المللی و ارتقای وضعیت رقابتی کالاهای ایرانی را از هدف های این حمایت تسهیلاتی عنوان کرد.

به گفته فرماندار ویژه کاشان، نزدیک به 33 درصد صادرات استان اصفهان به خارج از کشور مربوط به شهرستان های آران و بیدگل و کاشان است.

گفتنی است؛ افزون بر 50 هزار و 236 تن کالا به ارزش 164 میلیون و 392 هزار دلار بنابر اعلام واحد ارزیابی گمرک استان اصفهان مستقر در کاشان طی 9 ماه گذشته از گمرک این شهرستان به خارج از کشور صادر شد.

شهرستان کاشان با جمعیت نزدیک به 365 هزار نفر در فاصله 200 کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

پرداخت ۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به صادرکنندگان کاشانی
تاریخ: سه شنبه 10 بهمن 1396