Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

رییس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: ما در تولید کالا، تولید خدمات، فضای کسب و کار و بنگاه ها نیاز به ظرفیت سازی داریم. به ویژه در جایی که می خواهیم ظرفیت سازی کنیم باید تولید ما با نیاز مشتری و بازار هماهنگ باشد در حالی که این همخوانی را نداریم.

به گزارش شاتا مجتبی خسروتاج در مراسم بزرگداشت روز صادرات و تجلیل از صادرکنندگان برتر استان کرمان اظهار کرد: باید با دنیا براساس منافع مشترک تعامل داشت و از هر نوع روش های تنشی و افراطی که روابط ما را با دنیا و کشورها به هم بزند پرهیز کرد.

وی افزود: ظرفیت سازی برای آینده کشور باید مورد توجه قرار گیرد و اقلام و خدمات جدی مورد نظر باشد و به فکر این باشیم که روند جهانی برای مصارف چیست؟ و چرا به این سمت حرکت نمی کنیم؟

خسروتاج تصریح کرد: یکی از وطایف اساسی این است ببینیم کجا ظرفیت سازی کنیم و این یک نهضت همگانی است و دانشگاه، کارآفرینان و فعالان صادرات باید جهت های مورد نیاز آینده را تشخیص بدهند.

وی بیان کرد: یکی از مشکلات این است که اساس سرمایه گذاری ها رقابتی نبوده و مشکلات امروز بخاطر این است و ما در سازمان توسعه تجارت و وزارت صنعت و معدن آمادگی داریم تا پیشنهادات کارآفرینان را که در ظرفیت سازی مطرح می شود بپذیریم که این طرح ها می تواند کار و درآمد برای کشور ایجاد کند.

رییس سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به اینکه نکته مهم دیگر در صادرات، تمرکز روی بازارهاست، گفت: باید با دنیا براساس منافع مشترک تعامل داشت و از هر نوع روش های تنشی و افراطی که روابط ما را با دنیا و کشورها به هم بزند پرهیز کرد.

وی افزود: امروز مذاکرات در چهارچوب برد - برد است و توسعه ارتباطات به جایی رسیده که همه از مقررات کشورها خبر دارند.

خسروتاج اظهار کرد: برای توسعه صادرات و اینکه صادرکنندگان در شرایط برابر کار کنند نیاز داریم روابط بین المللی داشته باشیم و باید برای بهبود فصای کسب و کار همه مراقبت کنیم.

وی درباره چگونگی تجارت خارجی گفت: به زودی لایحه ای به مجلس می دهیم که حداقل برای یک دوره ده ساله نیاز است کدام قوانین ثبات داشته باشد تا فعالان اقتصادی بتوانند کار کنند و بتوانیم فضای اطمینان را در صادرات داشته باشیم.

خسروتاج درباره جوایز صادراتی عنوان کرد: شرایط کشور از نطر منابع درآمدی اجازه نداده به خوبی از این بخش استفاده شود و در بودجه ۹۷ موارد خوبی پیش بینی شده است.

وی بیان کرد: ۴۳ میلیارد دلار سال قبل صادرات غیرنفتی داشته ایم که دو درصد‌ آن را برای حمایت از صادرات نیاز داریم و اگر تامین شود، یک قدم رو به جلو است و امیدواریم مجلس زمینه این امر را فرهم کند.

ظرفیت سازی در تولید و خدمات با نیاز بازار و مشتری هماهنگ باشد
تاریخ: چهارشنبه 11 بهمن 1396