Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
​عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: اکثر کارخانه‌جات نساجی با کمترین میزان حمایت جان تازه‌ای می‌گیرند و به چرخه تولید برمی‌گردند، دولت باید استراتژی روشنی را برای حمایت از صنعت نساجی ارائه کند و این صنعت قدیمی را احیاء کند.

سیدمهدی مقدسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص وضعیت نساجی کشور، اظهار داشت: صنعت نساجی یکی از صنایع قدیمی و اشتغالزای ایران است که با وجود میزان و رقم بالای پوشاک قاچاق وارداتی از کشور ترکیه و چین وضعیت نابسامانی دارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید با تمام جلوه‌های قاچاق از جمله قاچاق پوشاک مقابله کرد، گفت: صنعت نساجی را باید در این زمینه تقویت کنیم و در صورت مقابله با واردات قاچاق تمامی موارد مربوط به صنعت نساجی شامل  پارچه، پوشاخ و نخ می‌توانیم از صنعت داخلی حمایت بهتری را داشته باشیم.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید با افزایش تعرفه مزیت واردات بی‌رویه را از بین ببریم و کنترل بر قاچاق نیز افزایش پیدا کند، اضافه کرد: دولت باید استراتژی روشنی را برای حمایت از صنعت نساجی ارائه کند و این صنعت قدیمی را احیاء کند.

وی با تاکید بر اینکه نوسازی تجهیزات صنایع نساجی باید با اولویت و دادن یارانه صورت بگیرد، عنوان کرد: طراحان لباس بسیار خوبی در کشور وجود دارد که تقویت این صنعت و نوسازی تجهیزات می‌توانیم نیاز داخل کشور را در زمینه پوشاک تامین کنیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه اکثر کارخانه‌جات نساجی با کمترین میزان حمایت جان تازه‌ای می‌گیرند و به چرخه تولید برمی‌گردند، خاطرنشان کرد: از دولت این انتظار را داریم تا برای صنعت نساجی و سایر صنایع یک برنامه روشنی را ارائه کند اگر در این روند نیاز به اصلاح قوانین نیز وجود دارد مجلس شورای اسلامی می‌تواند همکاری لازم را داشته باشد./

دولت باید استراتژی روشنی برای حمایت از صنعت نساجی ارائه کند
تاریخ: شنبه 21 بهمن 1396