Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

در جلسه امروز وزارت امور اقتصادی و دارایی پیشنهاد شد که مهلت بازپرداخت وام افرادی که قادر به بازپرداخت آن نبوده‌اند، تا پایان مرداد ماه تمدید شود. این پیشنهاد مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد فردا با نگاه مثبت در هیات دولت مطرح شود.

امروز نشستی پیرامون ماده 20 قانون رفع موانع تولید با حضور غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران، محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت، مسعود کرباسیان، وزیر امور اقتصادی و دارایی و برخی نمایندگان مجلس در وزارت امور اقتصاد و دارایی تشکیل شد.

واحدهای تولیدی مشمول قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، که به دلیل مشکلات متعدد از قبیل عدم تقاضای کافی برای محصولات، کمبود نقدینگی و ... تاکنون امکان استفاده از شرایط فراهم شده در ماده (20) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر را نداشته و خواهان تمدید تاریخ تسویه بدهی هستند.

بنابراین در جلسه امروز وزارت امور اقتصادی و دارایی پیشنهاد شد که مهلت بازپرداخت وام افرادی که قادر به بازپرداخت آن نبوده‌اند، تا پایان مرداد ماه تمدید شود. این پیشنهاد مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد فردا با نگاه مثبت در هیات دولت مطرح شود.

همچنین با توجه به مصوبه 96.11.9 مجلس، لیست تفکیکی وام‌های دریافتی، چگونگی مصرف و موقعیت آنها تا پایان فروردین ماه تهیه و به کمیته مرکزی ارسال شده است.

در جلسه امروز تاکید شد که وزارت امور اقتصاد و دارایی در این زمینه دستور صریح تشکیل کمیته های استانی را با حضور رئیس اتاق هر استان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و رئیس سازمان اقتصادی و دارایی استان ابلاغ کند و اطلاعات تهیه شده توسط اتاق‌ها و سازمان های صمت در کمیته های استانی مورد بررسی قرار گیرد.

تاریخ: یکشنبه 27 اسفند 1396