Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

وزیر امور اقتصادی و دارایی با برشمردن ملزومات تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی در سال 97 و سیاست‌های وزارت اقتصادی برای تحقق این شعار، گفت: جهت گیری بانک ها در سال حمایت از کالای ایرانی، باید به سمت تولید داخلی با نرخ سود ترجیحی باشد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به برنامه ریزی جدی برای مقابله با فرار مالیاتی در سال ۹۷، اعلام کرد: این وزارتخانه تلاش خود را در راستای تحقق اهداف شعار سال جدید معطوف کرده است.

مسعود کرباسیان ضمن اشاره به نامگذاری سال ۹۷ به نام سال «حمایت از کالای ایرانی» از سوی مقام معظم رهبری افزود: این نامگذاری ناظر به فراگیری کلی در تمامی زمینه هاست.

وی اظهار داشت: حمایت از تولید داخلی مربوط به همه بخش های جامعه اعم از تولیدکنندگان، مصرف کنندگان، کارآفرینان، دولتمردان، اتحادیه ها، اصناف، نخبگان، دانشگاهیان، فرهنگیان همه و همه است.

به گفته وزیر اقتصاد، تولید ملی زمانی در مملکت شکوفا می شود که همه پای کار باشند.

وی در ادامه ضمن اشاره به دستور کارهای متنوع وزارت اقتصاد در سال حمایت از کالای ایرانی افزود: برای تحقق بخشی شعار سال باید به بحث مالیات توجه شود.

کرباسیان در گفت‌وگو با رادیو اقتصاد تصریح کرد: وصول مالیات از غیر تولیدکنندگان داخلی و همینطور مقابله جدی با فرار مالیاتی از جمله برنامه های مهم این وزارتخانه در سال پیش روست.

وی اضافه کرد: جهت گیری بانک ها در سال حمایت از کالای ایرانی باید به سمت تولید داخلی با نرخ سودهای ترجیحی باشد.

کرباسیان گفت: تامین مناسب مالی واحدهای تولیدی ضمن رونق تولید موجب اشتغال افزایی، توسعه صادرات، رشد اقتصادی، رفاه عمومی و غیره در جامعه می شود.

وی در ادامه این مصاحبه رادیویی ایجاد بسترهای لازم برای توسعه صادرات را از دیگر دستور کارهای مهم وزارت اقتصاد دانست و افزود: جدا از این تخفیف های لازم در زمینه واردات مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی و همینطور برخورد قاطع با پدیده قاچاق همانند سال های گذشته انجام خواهد شد.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه فعال سازی بازار سرمایه از برنامه های راهبردی این وزارتخانه در سال پیشروست، اظهارداشت: بازار سرمایه باید در جهت تولید داخلی فعال شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر جهت عمده منابع تامین مالی واحدهای تولید به سمت بانک هاست در حالی که بازار سرمایه می تواند بسترهای لازم را در این عرصه فراهم کند.

کرباسیان گفت: هم اکنون بازار سرمایه کشور به صورت بازار سرمایه اولیه نقش فعالی ندارد و باید در سال جاری به این مهم توجهی جدی شود. وی ضمن تاکید بر توجه به بحث سرمایه گذاری داخلی و خارجی در سال حمایت از کالای ایرانی افزود: این مقوله نیز از دیگر دستورکارهای مهم وزارت اقتصاد است.

جهت‌گیری بانک‌ها باید به سمت حمایت از تولید با نرخ سود ترجیحی باشد
تاریخ: سه شنبه 14 فروردین 1397