Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

براساس ابلاغیه گمرک واردات پوشاک از مناطق آزاد برای سه ماهه اول امسال علی الحساب معادل33 میلیارد و 600 میلیون تومان تعیین شده است که جمع آن در یک سال رقمی بالغ بر 134 میلیارد و 400 میلیون تومان خواهد بود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، سهمیه علی‌الحساب واردات پوشاک از مناطق آزاد برای سه ماهه اول سال جاری تعیین شد.

علی معقولی مدیر کل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک در بخشنامه‌ای به گمرکات همجوار با مناطق آزاد تجاری، صنعتی اعلام کرد سهمیه‌ای علی‌الحساب معادل 10 میلیون دلار که 10 درصد آن پوشاک (البسه، کیف، کفش، کمربند) بوده باشد، برای سه‌ماهه اول سال جاری برای هریک از مناطق آزاد تعیین می‌شود.

مقتضی است دستور فرمایند با رعایت مقررات اقدام لازم معمول کنند.

به گزارش فارس در حال حاضر 8 منطقه آزاد تجاری در کشور داریم که اگر هر کدام 10 درصد یعنی یک میلیون دلار با ارز 4200 تومانی بتوانند واردات پوشاک داشته باشند در مجموع برای سه ماه امکان ورود33 میلیارد و 600 میلیون تومان پوشاک از این مناطق وجود دارد و در سال رقمی بالغ بر 134میلیارد و 400 میلیون تومان می شود.

این در حالی است که با توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، سال حمایت از کالای ایرانی و تولیدات داخلی و رویکرد اشتغال زایی دولت برقراری چنین امکانی علی الظاهر همخوانی با سیاست‌های یاد شده ندارد.

نکته دیگر شیوه نظارت و مکانیزم‌های کنترلی بر رویه‌های مسافری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی است که همچنان از نواقص و ضعف‌هایی برخوردار است که به طور دقیق نمی توان مطمئن شد بیشتر از رقم یاد شده پوشاک به داخل نیامده است.

سهمیه 134 میلیارد تومانی واردات پوشاک از مناطق آزاد در سال حمایت از تولید کالای ایرانی
تاریخ: دوشنبه 10 اردیبهشت 1397