Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی با بیان این که واردات چمدانی تولید پوشاک را فلج کرده است، گفت: سیل عظیم مردم به سوی آنکارا، استانبول، وان، آنتالیا و سایر شهرهای ترکیه باعث شده تا در زمان برگشت چندین چمدان جنس وارد کشور کنند که این اقدامات اقتصاد کشور و تولید داخل را فلج می‌کند.

نادر قاضی‌پور، سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با گسترش نیوز درباره شرایط پوشاک در کشور گفت:فرهنگ خرید کالای خارجی ،تولیدکنندگان داخلی را مجبور به نصب برند سایر کشورها کرده است،گفت:در گذشته این‌گونه بود که ارومیه کت‌وشلوار تولید و برند ترک بر روی آن نصب می‌کردند و به ترکیه صادر می‌شد، مردم ایرانی طی سفر به این کشور دوباره آن را به‌عنوان محصول ترک می‌خریدند، اکنون نیز کفش ایرانی با برند ایتالیایی تولید می‌شود؛ لذا تولیدکنندگان برای بقای خود مجبور به این اقدامات هستند.

قاضی پور با تأکید براین که بعد از انعقاد قرارداد تعرفه ترجیحی صنعت تولید کفش و پوشاک فلج شدافزود: هر مسافر مجازست که ۸۰ دلار کالا وارد کشور کند، اما هر نفر 20تا ۳۰ میلیون تومان کالا وارد کشور می کند.

 وی افزود:در نخستین اقدام باید مرزها را کنترل کرد تا ظرفیت مجاز ۸۰ دلاری واردات توسط مسافران به ۸۱ دلار تبدیل نشود و این میزان نیز باید سهمیه‌بندی شود و اجازه ندهند برخی افراد هرروز صبح از مرز خارج شوند و دوباره شب بازگردند، با کنترل این موارد یقیناً واردات بی‌رویه کاهش پیدا می‌کند. البته ستاد مبارزه با قاچاق کالا در نهاد ریاست جمهوری تعطیل‌شده است که باید این ستاد از تعطیلی خارج شود و برای حفظشان تولیدات داخل اقداماتی داشته باشد.

واردات چمدانی پوشاک ایرانی را فلج کرد
تاریخ: چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397