Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
نایب رئیس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک گفت: با توجه به تغییرات نرخ ارز و سایر مولفه‌های تولید قطعا قیمت‌ها افزایش می‌یابد البته این افزایش بین ۱۰ تا ۱۵ درصد خواهد بود.

بهرام شهریاری درباره تخصیص ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی به تولیدکنندگان نساجی و پوشاک، اظهار کرد: برخی از فعالان این صنعت ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت کردند و کار‌های ثبت سفارش را انجام داده اند.

 

به گزارش میزان، وی افزود: به دلیل اینکه سامانه نیما به تازگی راه اندازی شده، هنوز مشکلاتی وجود دارد که خود بانک‌ها هم سردرگم هستند و برطرف شدن مشکلات، زمان بر است.

 

نایب رئیس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران با اشاره به ثابت نگه داشتن نرخ ارز طی سالیان گذشته گفت: اگر نرخ ارز به قیمت واقعی برسد برای تولیدکنندگان نیز خوب است و می‌توانند رقابت کنند اما، طی چند سال گذشته وجود تورم روی قیمت تمام شده اضافه شد اما، نرخ ارز ثابت نگه داشته شد که موجب برو مشکلات برای تولیدکنندگان شد در حالی که اگر نرخ ارز همپای تورم افزایش می‌یافت این مشکلات به وجود نمی‌آمد.

 

شهریاری ادامه داد: دولت همیشه به تولیدکننده برای کاهش قیمت تمام شده فشار می‌آورد اما، از طرفی قیمت ارز را دستوری تعیین می‌کند و این مشکلی است که به تولیدکنندگان ضربه می‌زند.

 

وی در پاسخ به این سئوال که آیا با تغییر نرخ ارز تهیه مواد اولیه توسط تولیدکنندگان را دچار مشکل کرد یا خیر گفت: همیشه در بازار داخلی برخی به دنبال منافع شخصی هستند و این موضوع همیشه به تولید و کشور ضربه زده است و با تغییر نرخ ارز برخی افراد با احتکار، مشکلات زیادی را برای تولیدکنندگان ایجاد کردند.

 

نایب رئیس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران در پاسخ به این سئوال که آیا با توجه به افزایش مولفه‌ها شاهد افزایش قیمت پوشاک خواهیم بود؟ تصریح کرد: با توجه به تغییرات نرخ ارز و سایر مولفه‌های تولید قطعا قیمت‌ها افزایش می‌یابد البته این افزایش بین ۱۰ تا ۱۵ درصد خواهد بود.

 

شهریاری خاطرنشان کرد: البته با توجه به شرایط اقتصادی موجود بسیاری از تولیدکنندگان سعی می‌کنند با مدیریت هزینه تولید قیمت‌ها زیاد افزایش نداشته باشد./میزان

افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت پوشاک
تاریخ: شنبه 12 خرداد 1397