Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

معاون اوّل رئیس‌جمهور گفت: خوشبختانه فاصله کشور‌های پیشرفته با ایران در بخش نانو فاصله چندان زیادی نیست و ما باید تلاش کنیم این شرایط را حفظ کرده و گام‌های بلندتری در بخش تولید علم نانو برداریم.

 

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، جلسه ستاد ویژه توسعه فن‌آوری نانو عصر امروز (دوشنبه ۲۱ خرداد) به ریاست معاون اوّل رییس جمهور برگزار شد.

اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به گزارش‌های ارائه شده در خصوص دستاورد‌های فناوری نانو، تولید تعداد قابل ملاحظه مقالات ISI در حوزه نانوتکنولوژی و محصولات فناوری نانو در کشور از دست‌اندرکاران این بخش قدردانی و بر لزوم حمایت از ستاد ویژه توسعه فن‌آوری نانو تأکید کرد.

معاون اوّل رییس جمهور اظهار داشت: با وجود زمان نه چندان طولانی که از آغاز فعالیت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو سپری می‌شود، دستاورد‌های خوبی در این حوزه حاصل شده و گزارش‌ها حاکی از آن است که در بخش مقالات نانو ایران در رتبه پنجم دنیا قرار دارد.

وی افزود: خوشبختانه فاصله کشور‌های پیشرفته با ایران در بخش نانو فاصله چندان زیادی نیست و ما باید تلاش کنیم این شرایط را حفظ کرده و گام‌های بلندتری در بخش تولید علم، تولید محصولات نانو و یافتن بازار برای این محصولات برداریم.

جهانگیری با اشاره به درخواست نماینده ستاد ویژه توسعه فن‌آوری نانو مبنی بر افزایش بودجه برای حمایت از شرکت‌های فعال در این زمینه، خواستار برگزاری جلساتی برای بررسی تنگنا‌های بودجه‌ای در بخش نانو شد و بر لزوم حمایت هر چه بیشتر از این حوزه تأکید کرد.

در این جلسه که وزرای صنعت، معدن و تجارت، علوم، تحقیقات و فن‌آوری و معاون علمی و فناوری رییس جمهور نیز حضور داشتند، نماینده ستاد ویژه توسعه فناوری نانو یکی از مهمترین اهداف اصلی این ستاد را تولید ثروت و بهبود کیفیت زندگی مردم عنوان کرد و به تشریح گزارشی از دستاورد‌های فن‌آوری نانو و نیز روند تولید مقالات ISI توسط متخصصین ایرانی در حوزه نانو در ۱۷ سال گذشته پرداخت.

وی همچنین گزارشی از مسیر توسعه محصولات فن‌آوری نانو و تعداد شرکت‌های فعال در حوزه نانو و تعداد محصولات این شرکت‌ها ارائه کرد و خواستار حمایت بیشتر دولت از شرکت‌های فعال در حوزه نانو شد.

فاصله ما در «نانو» با کشور‌های پیشرفته جهان زیاد نیست
تاریخ: سه شنبه 22 خرداد 1397