Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: قاچاق پوشاک، تولید‌کنندگان داخلی را متضرر کرده و ضروری است تا اقدام اساسی برای جلوگیری از ورود غیرقانونی پوشاک به کشور صورت گیرد.

 

عزیز اکبریان روز پنجشنبه در جلسه گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی اردبیل با بیان اینکه عمده قاچاق در کشور مربوط به پوشاک است، افزود: صنعت نساجی کشور بر اثر قاچاق پوشاک دچار آسیب جدی شده و به هر نحوی باید با این پدیده خطرناک مقابله شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی بیان کرد: مجلس شورای اسلامی نیز بحث قاچاق پوشاک را پیگیر بوده و برای این منظور کارگروهی نیز تشکیل داده است.

اکبریان همچنین درباره نوسانات قیمت ارز گفت: با قوه قهریه نمی توان قیمت ارز را کنترل کرد، باید اجازه داد تا صرافی‌ها کار خود را پیش برده و دولت هم بر بازار نظارت کرده و در صورت نیاز ارز مورد نیاز را نیز تامین کند.

وی اضافه کرد: نظارت و کنترل بر بازار ارز باید دقیق بوده و دولت برای جلوگیری از بروز مشکلات ارز تخصیصی خود را رصد کند.
اکبریان درباره مشوق‌های صادراتی نیز گفت: مجلس شورای اسلامی ۱۵ هزار میلیارد ریال برای ارائه مشوق های صادراتی و ۵۰ هزار میلیارد ریال از بابت هدفمندی یارانه‌ها برای کمک به تولید اختصاص داده و این مهم در رونق اقتصادی کشور موثر بوده است.

وی با بیان اینکه اصلاحاتی در قانون رفع موانع تولید انجام و بزودی در صحن مجلس ارائه خواهد شد، اضافه کرد: قانون مالیات ارزش افزوده نیز در مجلس اصلاح شده و تا ۲ماه آینده به رای نمایندگان گذاشته خواهد شد.

اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به همراه معاونان وزارتخانه صنایع ، معادن و تجارت برای بررسی ظرفیت‌ها و مشکلات بخش صنعت به استان اردبیل سفر کرده‌اند.

این هیات در ۲ روز گذشته در شهرستان‌های مختلف استان از واحدهای صنعتی بازدید و در جریان مسائل و مشکلات آنها قرار گرفته اند.

 

جلوی قاچاق پوشاک به کشور گرفته شود
تاریخ: شنبه 2 تیر 1397