Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
لغو روادید بین دو کشور ایران و گرجستان شرایطی را فراهم کرده است که حضور تجار ایرانی در این کشور بسیار آسان‌تر از گذشته شود‌.

 از این رو برخی کارشناسان معتقدند در شرایط فعلی به گرجستان به عنوان بازاری برای صادرات کالاهای ایرانی باید نگاه کرد‌.

در همین رابطه رییس اتاق مشترک ایران و گرجستان با بیان اینکه گرجستان بازار مناسبی برای عرضه کالاها و محصولات با کیفیت ایرانی است، گفت: لغو روادید بین دو کشور از یک سال قبل حضور تجار ایرانی در گرجستان را بسیار آسان‌تر کرده است‌. بنابراین این اقدام فرصت مغتنمی برای تجار و بازرگانان ایرانی است که بتوانند محصولات با کیفیت ساخت داخل را در بازارهای این کشور ارائه و از فرصت‌های اقتصادی پیشرو به نحو احسن استفاده کنند‌. 


فاطمه مقیمی اظهار کرد: اگر کیفیت و شرایط مطلوب مورد درخواست طرف گرجی در تولیدات داخلی و همین طور در عرضه و تحویل به موقع کالا مد نظر قرار گیرد، بدون شک گرجستان بازاری مناسب برای ایران خواهد بود‌. مقیمی با اشاره به دو مانع بزرگ بر سر راه تجارت ایران و گرجستان ادامه داد: نبود حمل‌ونقل بجا و به موقع کالا و عدم مراودات بانکی و در عین حال نقل و انتقال پولی از جمله این موارد است‌.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر محدودیت‌های اساسی به لحاظ ناوگان جهت حمل‌ونقل کالا بین دو کشور به چشم می‌خورد افزود: جای ناوگان گرجی در این مسیر به شدت خالی و در برابر، تعدادی تردد محدود سفر در سال از طریق ناوگان ایرانی برای مقصد گرجستان وجود دارد‌.

گرجستان بازار مناسب کالاهای باکیفیت ایرانی
تاریخ: چهارشنبه 6 تیر 1397