Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
رایزن بازرگانی ایران در عراق گفت: نخستین مرکز بازاریابی و صادرات کالاهای ایرانی در عراق برای گسترش بازارهای صادراتی همزمان با دهه کرامت در بغداد افتتاح خواهد شد.

 رایزن بازرگانی ایران در عراق گفت: نخستین مرکز بازاریابی و صادرات کالاهای ایرانی در عراق برای گسترش بازارهای صادراتی همزمان با دهه کرامت در بغداد افتتاح خواهد شد.

 

ناصر بهزاد گفت: این مرکز با توجه به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری به نام سال حمایت از کالاهای ایرانی و در راستای سیاست‌های راهبردی وزارت صنعت و معدن تجارت راه‌اندازی خواهد شد.

  او افزود: 21 عنوان اولویت‌دار برای بازار عراق جهت حضور مستقیم تولیدات برتر ایرانی دربخش کالا و خدمات پیش‌بینی شده است.

 

به گفته بهزاد، این عنوان‌ها شامل کالاهای صنعتی زیر ساخت، برق، دانش‌بنیان، نفت و گاز، ساختمان، خوراک دام و طیور، خدمات فنی و مهندسی، دارو و مواد آزمایشگاهی، مصنوعات پلاستیک و پتروشیمی، تجهیزات پزشکی و بیمارستانی، لبنی و نوشیدنی، ماشین‌آلات، خوراک دام و طیور، تاسیسات آب و فاضلاب و آبرسانی، مواد شوینده بهداشتی، فرش و موکت، صنایع کشاورزی و غذایی، سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی، رنگ و رزین، سنگ و کاشی و سرامیک است.

 

رایزن بازرگانی ایران در عراق افزود: پس از پیگیری‌های مداوم انجام شده تاکنون موافقت این مرکز صرفا برای ایران صادر شده و این مرکز نخستین حضور دایم برای معرفی و ترویج کالای ایران در کشور عراق است.

 

بهزاد همچنین در توضیح اهداف این مرکز گفت: نیاز سنجی انجام شده نشانگر آن است که حضور مداوم شرکت‌ها در بازار عراق و همچنین تعاملات لازم برای شناخت تقاضا و پاسخ به موقع به مشتریان در بازار عراق ضروری است.

 

او در تشریح هدف دیگر از فعالیت این مرکز گفت: معرفی ویژگی‌های کیفی محصولات ایرانی و مدیریت برند توسط بنگاه‌های اقتصادی در افزایش ضریب نفوذ کالای ایران به عراق بسیار موثر خواهد بود.

 

رایزن بازرگانی ایران در عراق در خصوص ویژگی‌های این مرکز به موقعیت آن در مرکز شهر بغداد به لحاظ دسترسی آسان، امکان عرضه و معرفی بلاواسطه تولیدات ایرانی به طرف عراقی، امکان ارائه خدمات، راهنمایی حقوقی، بازاریابی، مشاوره، بیمه و...، انجام تبلیغات جمعی در رسانه‌های عراق و حضور مداوم مدیران، بازرگانان و تجار عراقی برای مذاکره با شرکت‌های ایرانی اشاره کرد.

 

او مساعدت در رویه‌های ترخیص کالای مشارکت‌کنندگان در مرکز، عدم نیاز به ثبت شرکت در مدت استقرار در مرکز، عدم نیاز به موافقت دولت عراق برای احداث دفتر در مدت استقرار در مرکز، برخورداری مرکز از امکان ایجاد ارتباطات بنگاه‌های اقتصادی با شرکت‌های دولتی عراق و امکان اخذ کانتر یا غرفه با تخفیف‌های پلکانی را از دیگر ویژگی‌های مهم مرکز بازاریابی کالاهای ایرانی در عراق ذکر کرد.

 

بهزاد یادآور شد: این مرکز ویترین و نماد تولیدات فاخر ایرانی در بازار عراق خواهد بود بنابراین مشارکت واحدها و شرکت‌های توانمند و ممتاز در این مرکز مورد تاکید است. اطلاعات لازم در خصوص جزییات مرکز روی سایت  www. iptcenter.ir قابل دسترس می‌باشد.

راه‌اندازی مرکز بازاریابی کالاهای ایرانی در عراق
تاریخ: سه شنبه 12 تیر 1397