Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی گفت: افرادی که ارز دولتی دریافت کرده اند ۶ ماه فرصت دارند که این ارز‌ها را تبدیل به کالا کرده و به کشور بازگردانند، لذا تا زمانی که ۶ ماه نشده بحث مفسده آن قابل بحث نیست.

به گزارش جام جم آنلاین از میزان، مسعود پزشکیان در تشریح تازه‌­ترین نشست ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، گفت: در این نشست درباره مفاسد حوزه واردات محموله‌های قاچاق به کشور، تخلفات در ثبت سفارش و واردات خودرو و فساد در بانک‌ها بحث و بررسی‌هایی صورت گرفت.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی، افزود: در این نشست گزارشی از سوی وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی و سازمان بازرسی ارائه و مقرر شد که این نهاد‌ها اطلاعات خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند تا در برخورد با مفاسد اقتصادی و بانکی با قدرت بیشتری عمل شود.

فرصت شش ماهه برای ارز بگیران دولتی

وی با اشاره به اینکه برخی شکایت‌ها در این باره توسط گمرک مطرح شده است، افزود: قوه قضاییه از تمام افرادی که در این فرآیند به طریقی قصوری داشته اند بازجویی می‌کند، اما، چون حکم صادر نشده متهم کردن و بخشی را مقصر دانستن کار صحیحی نیست، البته آنچه که مشخص بوده تخلف رخ داده است.

پزشکیان تصریح کرد: افرادی که ارز دولتی دریافت کرده اند ۶ ماه فرصت دارند که این ارز‌ها را تبدیل به کالا کرده و به کشور بازگردانند، لذا تا زمانی که ۶ ماه نشده بحث مفسده آن قابل بحث نیست.

فرصت ۶ ماهه دریافت‌کنندگان ارز دولتی برای ورود کالا به کشور
تاریخ: یکشنبه 14 مرداد 1397