Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

بعدظهر پنجشنبه یازدهم مرداد نود و هفت جمعی از صادرکنندگان صنعت فرش ماشینی کشور با آقای خسرو تاج رییس سازمان توسعه تجارت در خصوص تامین ارز مورد نیاز شرکت های صادرکننده فرش و چگونگی حضور در نمایشگاههای خارجی، بازاریابی در کشورهای هدف و تامین ارز مورد نیاز در این موارد، دیدار کردند.
در این جلسه آقای خسروتاج ضمن اعلام فعالیت های صورت گرفته و رایزنی با بانک مرکزی درخصوص چگونگی حضور شرکت های صادرکننده در نمایشگاههای خارجی گفتند هزینه های کارشناسی شده و مصوب سازمان در رابطه با اجاره غرفه ، غرفه سازی ، هزینه های حمل و نقل، اقامت و پذیرایی و سایر هزینه های شرکت های صادرکننده طی نامه ای به بانک مرکزی اعلام خواهد شد تا مطابق سنوات گذشته بخشی از این هزینه ها توسط سازمان پرداخت گردد.
در این دیدار صادرکنندگان فرش ماشینی کشور ضمن اعلام لزوم شرکت در نمایشگاه دموتکس آلمان با توجه به سابقه ۲۵ ساله حضور در این نمایشگاه توسط شرکت های ایرانی افزودند چنانچه ارز رسمی برای حضور در اینگونه رویدادها پرداخت نشود ضمن تحمیل هزینه های سنگین به صادرکنندگان و از دست رفتن بازارهای صادراتی ، تامین ارز نیاز اصولا غیرممکن است به جهت اینکه تامین ارز از کانال های غیر رسمی قاچاق محسوب می شود و امکان ثبت آن در دفاتر وجود نخواهد داشت.
 موضوع مشکلات مربوط به تولیدکنندگانی که قبل از وقایع اخیر اقدام به خرید ماشین آلات مورد نیاز خود نموده و پرداختشان بصورت اقساطی است یکی دیگر از مباحث این جلسه بود.

در پایان این جلسه مقرر شد اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران طی نامه ای اسامی شرکت های علاقه مند حضور در نمایشگاه دموتکس آلمان به همراه لیستی از هزینه های ریالی این شرکت ها در سال گذشته را بابت ارائه به بانک توسعه صادرات جهت تامین ارز ، جبران بخشی از هزینه ها و سایر اقدامات بعدی اعلام نماید.

لذا شرکت های علاقه مند می توانند موارد را طی نامه ای مکتوب به اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران اعلام نمایند.
راههای ارتباطی دبیرخانه:
تلفن:  ۸۸۹۲۱۴۹۳-۰۲۱
فکس: ۸۸۹۲۱۴۹۵-۰۲۱

تاریخ: یکشنبه 14 مرداد 1397