Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
یکی از حوزه های دارای مزیت در استان ایلام، بخش پوشاک است.

 قاسم سلیمانی دشتکی روز یکشنبه در دیدار با مدیر عامل و تعدادی از کارکنان شرکت شهرک های صنعتی استان ایلام به مناسبت در پیش بودن ۲۱ مردادماه و روز ملی صنایع کوچک اظهار کرد: سرمایه گذاری در صنایع بزرگ با توجه به هزینه بر و همچنین دیر بازده بودن در شرایط کنونی که نیازمند اقدام عاجل و زودبازده برای فائق آمدن بر مشکل بیکاری هستیم، چندان جوابگو نیست چراکه دولت نیز با محدودیت های مالی مواجه است.

  وی ادامه داد: در این شرایط کارشناسان توسعه صنایع کوچک را که هم هزینه کمتری صرف کرده و هم در بازه زمانی کوتاه تری سرمایه ها را برگشت می دهد، برای حل مشکلات اقتصادی موجود پیشنهاد می دهند.

 

استاندار ایلام یکی از مراکزی که می تواند در تحقق این امر پیشگام باشد را شهرک های صنعتی عنوان کرد که متاسفانه تاکنون چندان اهمیت این مراکز در بین مردم و مسئولان مورد توجه نبوده است.

 

سلیمانی دشتکی گفت: خوشبختانه در استان زیرساخت های خوبی برای تحرک بخشی به شهرک های صنعتی وجود دارد ولی در زمینه جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی توفیق چندانی نداشته ایم.

 

یکی از حوزه های دارای مزیت در استان بخش پوشاک است

 

وی اضافه کرد: یکی از حوزه های دارای مزیت در استان بخش پوشاک است که شرکت شهرک های صنعتی استان می تواند در این حوزه ورود کرده و با اعطا مجوز به سرمایه گذاران تحول چشمگیری را در زمنیه تولیدات پوشاک در استان ایجاد کند.

 

استاندار ایلام گفت: باید مشوق های لازم را در این شهرک ها و برقرای مهافیت های متنوع را در نظر بگیریم چراکه استان به دلیل دوری از مرز کشور برای سرمایه گذاران داخلی چندان مورد توجه قرار نمی گیرد.

 

استاندار ایلام مزیت مرز گسترده با کشور عراق را متذکر شد و تاکید کرد: باید بازار این کشور را با دقت و متناسب با شرایط روز رصد کنیم تا بتاونیم کالاهای مورد نیاز این کشور ار در دوران بازسازی تامین کنیم.

شرایط بخش پوشاک برای سرمایه‌گذاری شهرک‌های صنعتی مهیاست
تاریخ: دوشنبه 15 مرداد 1397