Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان از رقابتی‌شدن صنعت پوشاک در این استان با طرح حمایتی دولت خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، احمدعلی شهیدی در خصوص ساز و کارهای اجرای طرح توسعه صنعت پوشاک در  استان گیلان بیان کرد: از سال گذشته اجرای این طرح در 5 استان کشور در راستای حمایت از تولید و اشتغال در مناطق محروم پیش‌بینی شد و در همین راستا با سفر دکتر نوبخت به استان هماهنگی‌های لازم با استانداری گیلان انجام گرفت.

وی افزود: در ابتدا لازم بود شرکت ملی توسط بخش خصوصی به ثبت برسد و در هر کدام از این استان‌ها نیز یک شرکت استانی تاسیس شود و دولت نیز در نقش حمایت کننده طرح و تامین تسهیلات لازم وارد عمل شده است.

شهیدی گفت: در تولید پوشاک در راستای اجرای طرح فوق صادرات و طراحی مد به عهده شرکت ملی و تامین مواد اولیه و برش کاری توسط شرکت استانی و دوخت و دوز پوشاک نیز در نواحی صنعتی مجاور روستاهای کم برخوردار انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان  در ادامه افزود : ناحیه صنعتی سه کام رضوانشهر ، پرکاپشت آستانه اشرفیه ، کوچیچال فومن و اطاق ور لنگرود ازجمله نواحی صنعتی هستند که واحدهای مستقردر آنها برای برش کاری و مونتاژ پوشاک در نظر گرفته شده اند و تولید کنندگان و روستاهای مجاور این نواحی نیز دوخت دوزپوشاک را برعهده می‌گیرند. این کار اشتغالزایی بیشتری برای این مناطق را به دنبال دارد.

شهیدی در خصوص پیش‌بینی میزان اشتغالزایی در این طرح بیان کرد: تهیه پوشاک زنانه برای تامین نیازداخل و صادرات به خارج کشورو ایجاد اشتغال هدف گذاری این طرح است و هیچ سقفی و محدودیتی برای توسعه و ایجاد اشتغال در آن نداریم. هر چقدر طرح توسعه پیدا کند و موفق باشد می‌تواند اشتغالزایی بیشتری به همراه داشته باشد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان در خصوص حمایتهای دولت از این طرح بیان داشت : در حال حاضر دولت وام و تسهیلات با سود 10 درصدی برای ان طرح در نظر گرفته و برای سوبسید یارانه آن مبلغ1 میلیارد تومان به بانک عامل کشاورزی پرداخت کرده است. از این رو بانک وام مورد نیاز شرکت استانی را با سود 10 درصدی در اختیار آنها قرار می‌دهد. در واقع دولت تعهد داده هر چقدر طرح پیشرفت کند و به تسهیلات نیاز داشته باشد یارانه آن را پرداخت می‌کند. دولت تصمیم گرفته سقفی در این طرح تعیین نکند و بنابر این وقتی بخش خصوصی موفق عمل کند دولت نیز چتر حمایت خودرا گسترش می دهد.

رقابتی‌شدن صنعت پوشاک در استان گیلان با طرح حمایتی دولت
تاریخ: چهارشنبه 17 مرداد 1397