Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

یک تولید کننده نمونه پوشاک گفت: پوشاک تولید داخلی به لحاظ کیفیت قابل رقابت با تولیدات خارجی است.

رحیم چگینی در برنامه «ساعت صنعت» رادیو اقتصاد ضمن پاسخ به این پرسش که موقعیت تولید در صنعت نساجی کشور به خصوص پوشاک را چگونه ارزیابی می کنید، افزود: پوشاک صنعتی اشتغال زا، ارزآور و دارای ارزش افزوده بسیار بالاست.

وی همچنین اظهارداشت: ضرورت ایجاب می کند با توجه به بالا بودن نرخ بیکاری در جامعه این حوزه بیش از گذشته مورد توجه دولتمردان قرارگیرد.

این فعال در حوزه صنعت پوشاک گفت: صنعت مزبور به لحاظ تکنولوژی دوخت و کیفیت چیزی از کشورهای رقیب بویژه ترکیه کم ندارد ولی در بحث تامین مواد اولیه مرغوب باید تلاش های بیشتری در مملکت صورت گیرد.

وی همچنین در خصوص وضعیت صادرات پوشاک ایران نیز افزود: تولید کنندگان صنعت پوشاک قبل از وضعیت حاکم بر اقتصاد کشور به دلیل بالابودن هزینه تولید از توان لازم جهت رقابت با کشور ترکیه برخوردار نبودند ولی در شرایط فعلی امکان رقابت و صادرات برای فعالان حوزه مزبور به خوبی فراهم و می توان در این عرصه خوش درخشید.

چگینی در پاسخ به این پرسش که آیا سیاست های پولی و مالی بر صنعت پوشاک اثرگذاشته است یاخیر اظهارداشت: واحدهای تولیدی پوشاک امروز به لحاظ تامین مواد اولیه به خصوص پارچه با مشکلات جدی مواجه هستند.

وی در ادامه از دولتمردان خواست بجای اختصاص ارز به موارد غیر ضروری دست تولیدکنندگان فعال کشور را به گرمی بفشارند و با تخصیص ارز در تامین مواد اولیه و سایر موارد یاریگر آنان باشند.

این فعال در حوزه صنعت پوشاک یادآورشد: واحدهای تولید برای سرپا ماندن در شرایط سخت و بغرنج فعلی اقتصادی بیش از هر زمانی به حمایت و پشتیبانی دولت نیازمند هستند.

برنامه «ساعت صنعت» کاری از گروه صنعت و بازرگانی به تهیه کنندگی غلامرضا عزتی روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه ساعت ۲۱ به مدت ۵۵ دقیقه با هدف معرفی ظرفیت ها، توانمندی ها و دستاوردهای صنعتی کشور به ویژه در صنایع متوسط و بزرگ در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی و تشویق و ترغیب صنعت کشور به خلاقیت، ابتکار عمل و نوآوری از رادیو اقتصاد پخش و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

پوشاک ایرانی رقابت پذیر است
تاریخ: چهارشنبه 24 مرداد 1397