Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

ازآنجاکه روسیه به عنوان یکی از شرکای تجاری بزرگ ایران محسوب می‌شود، معرفی توانمندی‌های اقتصادی کشور و ایجاد محلی برای ساماندهی فعالیت‌های تجار در روسیه ضرورت داشت در این راستا سرای تجاری ایرانیان به همت اتاق رشت، اتاق ایران و اتاق مشترک ایران و روسیه ایجاد شد و در حال توسعه فعالیت‌هاست.

سرای تجاری ایرانیان، دوم آبان سال 1396 طی سفر هیاتی از اتاق ایران به سرپرستی رئیس اتاق ایران در شهر آستراخان تأسیس شد. این مرکز یکی از پایگاه‌های ایرانیان در روسیه است که می‌تواند با برنامه‌ریزی هدفمند در زمینه بازاریابی با توجه به نیاز و سلایق بازار در روسیه، حضور ایران را در این کشور تقویت کند.

این مرکز شامل ساختمانی دو طبقه در مرکز شهر آستراخان در منطقه کیروفسکی، خیابان کراسنایا نابرژنایا در زمینی به مساحت 1500 متر و زیربنای 1021 مترمربع، آماده ارائه خدمات و تجار و فعالان اقتصادی ایرانی است. واحدهای این سرای تجاری در صورت نیاز فعالان اقتصادی اختیار آن ةا قرار می‌گیرد تا برای امور تجاری خود نیاز به اجاره ملک در روسیه نباشند.

هادی تیزهوش تابان، رئیس اتاق رشت در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران در مورد روند فعالیت این مرکز، گفت: شهر بندری آستراخان در دهانه رودخانه ولگا و دریای خزر قرار دارد و یک شاهراه آبی و زمینی است. به همین دلیل سرای تجاری ایرانیان را در این منطقه دایر کردیم. البته فعالیت این مرکز تنها محدود به تجار ایرانی نمی‌شود. بازرگانان روسی که قصد کار در ایران را دارند می‌توانند اطلاعات موردنیاز خود را از طریق این مرکز و نمایندگان حاضر در آن دریافت کنند.

این فعال اقتصادی تشریح کرد: پیش از تأسیس این مرکز، یکی از مشکلات اصلی تجار ایرانی در بازار روسیه عدم شناخت آنها از توانمندی‌های ما بود. بنابراین تصمیم گرفتیم محلی را ایجاد کنیم که علاوه بر معرفی جامع و کامل توانمندی‌های کشور، اطلاعات لازم در مورد بازار روسیه را در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد.

رئیس اتاق رشت تأکید کرد: همه شرکت‌های تولیدی از سراسر ایران که آمادگی کار در بازار روسیه را دارند، می‌توانند از خدمات این مرکز استفاده کنند. از طرفی سرای تجاری ایرانیان محلی است که می‌تواند علاوه بر اطلاعات ضروری، دفاتری را در اختیار شرکت‌های ایرانی قرار دهد تا روند فعالیت‌های تجاری خود را دنبال کنند.

سرای تجاری ایرانیان در روسیه به تاجران دو کشور خدمات می‌دهد
تاریخ: سه شنبه 30 مرداد 1397