Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

وزیر صنعت، معدن و تجارت به همه واحدها، سازمان ها و شرکت های زیر مجموعه ابلاغ کرد که از خرید کالا و استفاده از خدمات خارجی خودداری، و از تولید داخلی استفاده کنند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، فهرست تولیدات و خدمات داخلی در تارنمای این وزارتخانه به روز شده و همه واحدها، سازمانها و شرکت های زیرمجموعه مکلف شدند با مراجعه به این فهرست از خرید کالای خارجی و خدماتی که نام آنها درج شده، خودداری کرده و نظارت داشته باشند تا پیمانکاران نیز این موضوع را رعایت کنند.
برپایه این گزارش، طبق یکی از بندهای قانونی، ارجاع همه فعالیت های خدماتی ( فنی و مهندسی)، ساخت،‌ نصب و تامین کالاهای مورد نیاز باید به شرکت های ایرانی دارای صلاحیت مجاز ارجاع شود و در صورت ارائه نشدن خدمات و کالاهای مورد نظر توسط شرکت های ایرانی، با رعایت ماده چهار قانون یاد شده (با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت) می تواند با مشارکت ایرانی- خارجی یا به خارجی واگذار شود .
براساس فهرست تولیدات و خدمات داخلی که در تارنمای وزارت صنعت، معدن و تجارت به روز رسانی شده، برابر ماده سه قانون، حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و با همکاری انجمن ها و تشکل های مربوطه باید انجام شود.
فهرست یادشده ازطریق آدرس www.mimt.gov.ir\tavanmandi قابل مشاهده است.
به گزارش ایرنا، حمایت از خودکفایی در تولید و توانمندسازی همه بخش های راهبردی از بندهای سیاست های اقتصاد مقاومتی است که در سال 1392 ابلاغ شد.

واحدهای تابعه وزارت صنعت مکلف به استفاده از تولید داخلی شدند
تاریخ: سه شنبه 30 مرداد 1397