Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

مدیرعامل سابق منطقه آزاد اروند و کارشناس حوزه اقتصادی بر ضرورت بازنگری قانون مربوط به مناطق آزاد و همینطور تغییر رویکرد مدیران ،سیاست گذاران و برنامه ریزان در این حوزه تاکید کرد.
جواد معصومی در برنامه « چالش » رادیو اقتصاد افزود: مناطق آزاد به خودی خود نه می توانند مثبت و نه می توانند منفی باشند.
وی همچنین اظهارداشت: اگر این مناطق درست تعریف، جانمایی و اجرا شوند به عنوان پیشران و درغیر این صورت به مثابه ترمز توسعه اقتصادی عمل خواهند کرد.
مدیرعامل سابق منطقه آزاد اروند و کارشناس حوزه اقتصادی گفت: مناطق آزاد موجود در کشور از دست یابی به اهداف خود و همینطور بهره گیری از مفهوم این مناطق برای توسعه ناکام بوده است.
وی افزود: یکی از بزرگترین موانع برای بهره گیری از مفهوم مناطق آزاد برای توسعه اقتصادی درک نکردن درست این مفهوم و عدم تدوین قانون مناسب بوده است.
معصومی بیان داشت: قانون مناطق آزاد و در عین حال نگرش مسئولان به این مناطق باید مورد باز بینی و بازنگری قرار گیرد.
مناطق آزاد کشور نیازمند تعریف مجدد است
مناطق آزاد در دنیا بیشتر با هدف توسعه صادرات، صادرات مجدد و تسهیل انتقال فناوری ایجاد می شوند.
مناطق آزاد کارکرد کاملا اقتصادی دارند
مجلس شورای اسلامی قبل از تصویب لایحه ای مبنی بر گسترش یا عدم گسترش مناطق آزاد در کشور باید در خصوص مفهوم و همینطور قانون چگونگی اداره این ماطق را باز بینی کند.
جانمایی خیلی از مناطق آزاد فعلی کشور مناسب نیست و در عین حال مرزهای درستی ندارند بنابراین ضرورت ایجاب می کند این مناطق مورد بازنگری قرار گیرند.
برنامه «چالش» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه، دوشنبه و چهارشنبه هرهفته ساعت 15 به مدت 75 دقیقه به تهیه کنندگی « مطهره محرابی، الهام مصطفوی و حمیده رضا سلطانی» با هدف تضارب آرا و نظرهای متفاوت و گاهی اوقات متضاد میان کارشناسان و مسئولان نهادها، سازمان‌ها و بخش‌های مختلف با موضوعات مختلف کسب و کار، کشاورزی، صنعت، بازرگانی، اقتصادی و جامعه بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

تاکید بر بازنگری قانون مناطق آزاد
تاریخ: سه شنبه 30 مرداد 1397