Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

انجمن صنایع پوشاک ایران خطاب به رئیس مجلس در اعتراض به لایحه افزایش مناطق آزاد نامه نوشت.

 

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، انجمن صنایع پوشاک ایران خطاب به رئیس مجلس در اعتراض به لایحه افزایش مناطق آزاد نامه نوشت.
متن نامه به شرح زیر است:
به نام خدا
جناب آقای دکتر علی لاریحانی
ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

با نهایت احترام، ضمن آرزوی توفیق و بهروزی برای حضرتعالی قبل از هر سخنی به استحضار می‌رسانیم که ما اعضای انجمن صنایع پوشاک ایران به خوبی از زحمات بی دریغ جنابعالی و همکاران محترمتان برای برطرف کردن مشکلات تحمیل شده بر صنعت به ویژه صنعت پوشاک کشور آگاهیم و همواره برای پیروزی و سربلندی شما تلاش کرده‌ایم. اما در این وانفسا و در اوج کوششی که برای بازسازی و بهینه سازی ساختار‌های توسعه‌ای کشور صورت می‌گیرد، حیرت می‌کنیم که چرا باید هر از گاهی شاهد اقداماتی باشیم که می‌توانند به نوبه خود مانند گلوله‌ای بر پیکر اقتصاد ملی بنشینند. به طور قطع در شرایط فعلی ایران، بیش از هر زمان دیگری بر همه ما شهروندان این مرز
پر گوهر واجب است که با اندیشه‌ای بلند، کارآمد و کارآزموده حرکت کنیم تا زحمات و تلاش‌های دلسوزان کشور در ساخت توسعه ایرانی به هدر نرود.
جناب آقای دکتر لاریجانی، حضرتعالی نیک می‌دانید که سال‌ها قبل با دغدغه گسترده کردن جغرافیای تولید بومی در ایران و کوتاه کردن مسیر ارسال محصولات ایرانی به بازار‌های جهانی مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی شکل گرفتند. این مناطق قرار بود که حلقه اتصال تجارت و تولید به یکدیگر باشند و در رقابت با مناطق آزاد موجود در منطقه زمینه سربلندی توسعه ایرانی را مهیا سازند، اما متأسفانه در سال‌های گذشته روند سیاست گذاری و نحوه کسب و کار در اقتصاد کشور به گونه‌ای جلو رفت که این مناطق به بستری برای قاچاق و تحمیل معضلات شدید اقتصادی به بخش‌های مولد تبدیل شدند. عمق فاجعه‌ای که در مناطق آزاد جان گرفت را می‌توان در فرتوتی و خستگی صنایع با مزیت و اشتغال زایی نظیر صنعت پوشاک مشاهده کرد. امروز کارشناسان، صاحب نظران و آگاهان اقتصادی با قاطعیت بر این باور هستند که مناطق آزاد اقتصادی محور و پایگاه اصلی قاچاق محسوب می‌شوند و در چنین شرایطی دولت محترم لایحه ایجاد ۸ منطقه آزاد و ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی را به مجلس می‌فرستد و کمیسیون‌های تخصصی نیز آن را برای اخذ رای به صحن علنی مجلس ارسال می‌کنند. آیا خدای ناکرده برخی از ما دلسوزان از سر ناآگاهی کمر به نابودی تولید ملی بسته ایم؟
جناب دکتر لاریجانی، در همراهی و همیاری شما با تولیدکنندگان هیچ شکی وجود ندارد و همه صنعتگران نیز بر علاقه و ایمان شما به افزایش قدرت و توان تولید ایرانی تاکید می‌کنند برای همین از حضرتعالی تقاضا می‌شود تا با ایستادن در مقابل تصویب این لایحه مانند همیشه سدی بزرگ در مقابل تخریب تولید داخلی باشید. به طور قطع در سالی که به نام تولید ایرانی و حمایت از آن مزین شده است، تصویب لوایحی که تولید ملی را زمین گیر می‌کنند، می‌تواند یک خطا و خاطره‌ای تلخ برای تاریخ توسعه صنعتی کشور باشد. پیش از این ما تولیدکنندگان پوشاک از آگاهی حضرتعالی نسبت به توانمندی‌های این صنعت و از حمایت‌های بی دریغتان بهره‌مند شده ایم. جنابعالی واقفید که این صنعت با پیمودن مسیری تاریخی و عبور از دهلیز‌های تو در تو و پرسنگلاخ اکنون در جایی ایستاده است که به رغم مشکلات بسیار متعدد بر سر راه تولید، صاحب سرمایه‌های عظیم انسانی و اقتصادی است. به صلاح توسعه ملی و اقتصادی که برای نسل‌های آینده باقی می‌ماند نیست که این سرمایه را با افزایش تعداد
قطب‌های قاچاق به نام مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی نابود کنیم. گره گاه و گلوگاه‌های پرگره بر سر راه فعالیت‌های مولد کم نیستند. ما از شما و نمایندگان محترم که آگاه بر ضرورت تاریخی شکل گرفتن صنعت ایرانی، مخصوصاً صنایع صاحب مزیتی، چون صنعت پوشاک هستید، انتظار داریم تا در این برهه از تاریخ، با عدم تصویب طرح‌هایی از این دست، نگذارید تولید ایرانی از این بیشتر درگیر هیولایی به نام قاچاق شود.
پیشاپیش از همدلی و همیاری حضرتعالی برای تسریع در جلوگیری از تصویب مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مبذول خواهید فرمود: صمیمانه قدردانی و سپاسگزاری می‌نمایم و هرگز این اقدام شایسته جنابعالی و همکاران محترمتان را فراموش نخواهیم کرد.
با تقدیم شایسته‌ترین احترامات
انجمن صنایع پوشاک ایران
س. هاکوپیان
*رونوشت:
-جناب آقای دکتر کرباسیان وزیر محترم امور اقتصادی و دارائی جهت استحضار و دستورات لازم
-جناب آقای دکتر شریعتمداری وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت جهت استحضار
-جناب آقای دکتر بانک دبیر محترم شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی جهت استحضار و اقدامات مقتضی
-جناب آقای دکتر اکبریان رئیس محترم کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی جهت اقدامات مقتضی
-جناب آقای دکتر پورابراهیمی داورانی رئیس محترم کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی جهت اقدامات مقتضی
-جناب آقای مهندس فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی جهت اقدامات مقتضی
-جناب آقای مهندس جعفرپور رئیس محترم کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی جهت اقدامات مقتضی
 نامه انجمن صنایع پوشاک ایران خطاب به رئیس مجلس
 

نامه انجمن صنایع پوشاک ایران خطاب به رئیس مجلس

انجمن صنایع پوشاک خواستار رد لایحه افزایش مناطق آزاد اقتصادی شد
تاریخ: سه شنبه 30 مرداد 1397