Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

صبح امروز تعدادی از فعالان اقتصادی که به بند 5 سیاست‌های جدید ارزی دولت اعتراض داشتند در برابر ساختمان اتاق تهران تجمع کردند.

 

تعدادی از فعالان اقتصادی، که امروز در برابر اتاق تهران تجمع کرده بودند، معتقدند تصمیمات دولت در بسته ارزی جدید مبنی بر الزام واردکنندگان به پرداخت مابه‌التفاوت قیمت ارز، به عنوان شرط ترخیص کالا، باعث شده است که آنها دچار زیان شوند و علاوه بر عدم توجیه اقتصادی در ترخیص کالاهایشان، از ناحیه قراردادهای خود برای تامین کالا، نیز دچار ضرر مضاعف شوند.

این گروه از فعالان اقتصادی بر این باورند که اصلاحیه دولت مبنی بر مستثنی کردن مواد اولیه و ماشین‌آلات خطوط تولید، کافی نیست و باید تمام کالاهای وارد شده تا پیش از مصوبه از شمول آن خارج شود. آنها می‌گویند که واردات را با نرخ ارز رسمی انجام داده و دولت، خود تعهد داده بود که ارز واردات را تامین کند؛ در نتیجه اکنون از نظر قانونی نمی‌تواند مصوبه‌ای را عطف به ماسبق کند.

تجمع این فعالان اقتصادی در مقابل ساختمان اتاق بازرگانی تهران با این هدف صورت گرفت که پارلمان بخش خصوصی پایتخت خواسته های آنان را به گوش مسئولان دولت برساند. مدیران اتاق تهران نیز با اعلام این که تلاش‌های زیادی در راستای اصلاح این بند از سیاست‌های تازه ارزی دولت داشته، خواستار آن شدند که معترضان مطالب و درخواست های خود را در محیطی آرام و در سالن اجتماعات اتاق مطرح کنند.

در پی این درخواست، نشست مدیران ارشد اتاق تهران با معترضان برگزار شد؛ گلایه‌ها و انتقادات آنان شنیده و جمع‌بندی شد. و در نهایت مقرر گردید این خواسته‌ها به همراه طومار امضا شده تجمع‌کنندگان به مراجع ذیربط منعکس شود.

اعتراض فعالان اقتصادی به بند 5 سیاست‌های ارزی دولت هم‌چنان ادامه دارد
تاریخ: چهارشنبه 14 شهریور 1397