Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

دبیر قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: رأی نمایندگان به طرح افزایش مناطق ویژه، اتفاق بی‌سابقه و رفتاری خیانت‌بار در مجلس جمهوری اسلامی است.

داود گودرزی در گفتگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، اظهار کرد: در هفته‌های اخیر چند اتفاق بد در مجلس شورای اسلامی رخ داد که یکی از آنها تصویب افزایش مناطق آزاد و ویژه بود.

وی افزود: نمایندگان به طرح شفافیت آرا رای نمی‌دهند؛ با افزایش مجازات با مبارزه با فساد مخالفت می‌کنند؛ اما از طرف دیگر لایحه‌ای که با 13 منطقه ویژه وارد مجلس شده با 103منطقه ویژه از مجلس رأی می‌آورد.

رئیس سابق سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه این کار خیانت به کشور است، تصریح کرد: نماینده و وکیل مردم، باید منافع ملی را در نظر بگیرد؛ اما متأسفانه نمایندگان برای اینکه در انتخابات رأی بیاورند کشور را تکه‌تکه کردند.

گودرزی اظهار کرد: 62 منطقه ویژه پیش از این وجود داشت؛ درحال حاضر نیز 103 منطقه تصویب شد؛ 16 منطقه آزاد هم تصویب شده است. بد نیست مجلسیون خیال خودشان را راحت کنند و کل ایران را منطقه آزاد اعلام کنند.

وی با طرح این سؤال که با کدام منطق و کار کارشناسی شده این لایحه در مجلس رأی آورده است خاطرنشان کرد: 62 منطقه ویژه‌ای که تاکنون وجود داشته چه تأثیری در زندگی مردم، اقتصاد کشور، صادرات و تولید کشور داشته است؟ غیر از این است که این مناطق به مبادی قاچاق تبدیل شده، فرار مالیاتی افزایش یافته، هزینه زندگی مردم در این مناطق گران شده و زمین‌های مردم بومی را از دستشان درآورده‌اند؟

دبیر قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی، رأی نمایندگان به طرح افزایش مناطق ویژه را اتفاق بی‌سابقه و رفتاری خیانت‌بار در مجلس جمهوری اسلامی دانست و گفت: باید نمایندگان پاسخگوی رأی خود به این طرح باشند. اگر استدلالی دارند آن را بیان کنند که این طرح چگونه بر اقتصاد کشور تاثیر مثبت می‌‌گذارد.

افزایش مناطق ویژه، خیانت به کشور است
تاریخ: یکشنبه 25 شهریور 1397