Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری گفت: سالانه ۱۲ هزار میلیارد تومان برای خرید پوشاک خارجی و کالاهای وارداتی از مبادی قانونی یا قاچاق هزینه می‌شود.

  سیدابوالفضل رضوی طی بازدید از طرح‌های اقتصادی توسعه روستایی خلخال اظهار داشت: توسعه اجرای طرح‌های اشتغالزا در مناطق روستایی از جمله اولویت‌ها در کشور بوده که در این حوزه در حال حاضر 12 هزار طرح در سطح کشور اجرا شده و یا در حال اجراست.

 

وی از صرف ده‌ها هزار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح‌ها از محل تسهیلات توسعه اشتغال روستایی و مناطق محروم کشور خبر داد و افزود: این تسهیلات که با کارمزد 6 درصد به متقاضیان ارائه می‌شود زمینه برای ایجاد فرصت های شغلی برای هزاران نفر را در سطح کشور فراهم کرده و از مشکلات موجود در این حوزه در مناطق روستایی می‌کاهد.

 

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری با بیان اینکه سالانه 12 هزار میلیارد تومان برای خرید پوشاک خارجی و کالاهای وارداتی از مبادی قانونی یا قاچاق هزینه می‌شود، گفت: با راه‌‌اندازی واحدهای تولیدی پوشاک در مناطق روستایی می‌توان از خروج ارز از کشور برای واردات چنین کالاهایی جلوگیری کرده و در کنار ایجاد اشتغال پایدار برای روستاییان زمینه‌ساز تحقق سیاست‌های اقتصادی مقاومتی شد.

 

رضوی با اشاره به اجرای طرح‌های اقتصادی در روستاهای شهرستان‌های خلخال و کوثر بیان کرد: خوشبختانه در این حوزه در این مناطق اقدامات خوبی با استفاده از تسهیلات کم‌بهره توسعه مناطق روستایی و محروم انجام شده که تلاش می‌کنیم به ویژه در بخش توسعه گردشگری خلخال و تولید فرش در کوثر این اقدامات تداوم یافته و رونق اشتغال و تولید را در این مناطق شاهد باشیم.

 

وی با اشاره به فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی در خلخال نظیر کارخانه تولید لوازم ورزشی، واحد تولیدی پوشاک با اشتغال 45 نفر و طرح‌های گردشگری ازناو تصریح کرد:‌ تلاش می‌کنیم تا در زمینه پرداخت تسهیلات توسعه روستایی به سرمایه‌گذاران این واحدها و طرح‌ها تسهیل ایجاد کرده و اعتبارات تسهیلاتی این طرح‌ها را افزایش دهیم.

سالانه ۱۲ هزار میلیارد تومان برای خرید پوشاک خارجی و کالاهای وارداتی هزینه می‌شود
تاریخ: یکشنبه 1 مهر 1397