Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

وزیر صنعت، معدن و تجارت از اجرایی شدن ۵۹ درصد از مصوبات کارگروه رفع موانع تولید خبر داد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، رضا رحمانی در نشست این کارگروه با بیان اینکه ستاد تسهیل امور تولید و کارگروه رفع موانع تولید تاکنون هزار و ۵۳۳ جلسه در ۶ ماهه اول در سطح کشور برگزار کرده است افزود: این میزان نشست و جلسه هزار و ۷۹۶ مصوبه داشته که ۵۹ درصد آن اجرایی شده و این در حالی است که از کل مصوبات پارسال تنها ۵۱ درصد اجرایی شده بود.

وی اضافه کرد: سرمایه در گردش، سرمایه ثابت و استمهال تسهیلات بانکی در صدر مشکلات مطرح شده در این جلسات بوده و پس از آن به تدریج مشکلات تأمین اجتماعی و مالیاتی واحدهای تولیدی مطرح شده است.

رحمانی با بیان اینکه گزارش جلسات ستاد تسهیل و کارگروه رفع موانع تولید برای رئیس جمهور هم ارسال شده است گفت: رئیس جمهور پس از رویت این گزارش دستور داد که عملکرد کارگروه رفع موانع تولید و موارد مطرح شده در آن در دستور کار ستاد اقتصادی دولت قرار گیرد و در صورت لزوم موضوعات رفع موانع تولید و سرعت در سرمایه گذاری در دستور کار جلسه سران قوا هم قرار گیرد.

وی افزود: امسال با توجه به تهاجم اقتصادی دشمنان، ستاد تسهیل و کارگروه رفع موانع تولید باید قرارگاه عملیاتی مقابله با این تهاجم باشد بنابراین باید نگاه ها را در کمک به واحدهای تولیدی تغییر دهیم تا موفق باشیم.

رحمانی با بیان اینکه حمایت ما از واحدهای تولیدی مشروط به حفظ تولید و اشتغال است گفت: کارگروه رفع موانع تولید می تواند کلینیکی برای درمان مشکلات تولید باشد و نسخه درمان مشکلات در همین کارگروه، پیچیده شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بر اجرایی شدن مصوبات کارگروه رفع موانع تولید تأکید کرد و افزود: تصمیمی که در این کارگروه گرفته می شود باید از طرف همکاران من در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت اجرا شود و سایر دستگاه ها هم اگر در اجرای مصوبات کارگروه مماشات کنند این موضوع قابل پیگیری است.

فعالان اقتصادی هم در حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونین این وزارتخانه و معاون وزیر کشور، دغدغه ها و مشکلات خود را بیان کردند و راهکارهای حل مشکلات و تسهیل در روند امور واحدهای تولیدی را خواستار شدند.

اجرایی شدن بیش از ۵۰ درصد از مصوبات کارگروه رفع موانع تولید
تاریخ: سه شنبه 22 آبان 1397