Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

رییس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران گفت: تلاش دولت یازدهم امید را به تولید کنندگان و صادر کنندگان برگردانده است و تدبیرهای دولت کم کم جواب می دهد.

ˈاسدالله عسگر اولادیˈ سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در سمنان افزود: با اقدامات دولت یازدهم خارجی ها فهمیده اند ایرانی ها اهل مذاکره هستند و حالا با اشتیاق مذاکره می کنند.


وی با بیان اینکه قبل از این دولت طرف های خارجی حاضر به حرف زدن با ایرانی ها نبودند تصریح کرد: در شش ماه اخیر تحول در روابط ایران با خارج ایجاد شده و قدردان دولت هستیم و همه وظیفه داریم از دولت حمایت نماییم و بخش خصوصی نیز برای موفقیت این دولت همکاری و تلاش می کند.

وی در خصوص مهمترین مشکلات بخش صادرات کشور گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت مشکلات مرتبط با قوانین و مقررات را در این مدت برطرف کرده است و در حال حاضر باید فکری برای حل سود سنگین بانکها کرد.

عسگراولادی محدودیت نقدینگی، مشکلات بانکی و بهره بالای بانکی را از مشکلاتی دانست که در راه توسعه تولید و صادرات مشکل ایجاد کرده است.

وی خاطرنشان ساخت: صادرکننده قادر است 50 درصد هزینه های صادرات را تامین کند اما بانکها نیز باید به کمک بیایند 50 درصد بقیه را از طریق اعطای تسهیلات با سود معقول تامین و صادرکنندگان را همراهی کنند.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر کاهش وابستگی به صادرات نفت و بستن شیرهای نفت گفت: با کمک به بخش صادرات می توان این خواسته رهبری را تحقق بخشید.

این فعال اقتصادی با بیان اینکه صادرات غیر نفتی امسال کشور به حدود 40 میلیارد دلار رسیده است گفت: تا پایان سال این رقم به مرز 50 میلیارد دلار می رسد در حالیکه صادرات نفت 40 میلیارد دلار است و با کمی تلاش می شود به راحتی هزینه های جاری کشور را از طریق صادرات غیر نفتی تامین و آن وقت با عزت در مورد فروش نفت و اتکا به درآمدهای نفتی تصمیم گیری کرد.

رییس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران، سمنان را برای سرمایه گذاری صنعتی بسیار مناسب دانست و گفت: استان پهناور سمنان شرایط و زمین مناسب را برای استقرار صنایع و جذب سرمایه گذار دارد.

وی خطاب به استاندار سمنان گفت: باید با تشویق سرمایه گذاران و تلاش برای تامین آب و نیز فراهم کردن شرایط مناسب واگذاری زمین به سرمایه گذاران در این عرصه تلاش بیشتری صورت گیرد

تاریخ: چهارشنبه 30 بهمن 1392