Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران گفت: ۱۰ هزار کارگاه صنعتی در استان تهران داریم که اشتغالزایی و صادرات بالا دارند و برآوردها نشان می‌دهد که ۲۵ درصد صادرات غیرنفتی مربوط به استان تهران است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، یدالله صادقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران امروز در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه این استان اظهار کرد: باید اموری که مربوط به بخش خصوصی است به خود آنها واگذار شود که برگزاری همین مراسم نیز توسط بخش خصوصی مصداق همین همکاری دولت و بخش خصوصی است.

وی افزود: سازمان بازرگانی استان تهران نیز در حوزه چالش‌ها و مشکلات فعالین اقتصادی با نظرات اتاق بازرگانی هم‌عقیده است اما تعدد و تکثر بخشنامه‌ها و آیین‌نامه‌هایی که در این مدت صادر شده و فعالین بخش خصوصی را آزار می‌دهد باید برچیده شود که ما نیز از طریق شورای گفت‌وگوی استان تهران موضوع بازدید از واحدهای تولیدی و شهرک‌های صنعتی و برگزاری دوره‌های مشورتی موجود تلاش داریم این مسائل را به تصمیم‌گیران انتقال دهیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: البته برخی از این نامه‌ها و بخشنامه‌های موجود اصلاح شده اما گاهی افسوس می‌خورم که چرا تصمیمات با نظر دستگاه‌های ذیربط و بخش خصوصی اتخاذ نمی‌شود که باید دوباره اصلاح شود.

وی گفت: تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی از جمله مشکلات پیش روی بخش صادرات کشور است و اگر مواد اولیه‌ای نداشته باشیم تولید و صادرات نیز وجود ندارد. در حالی که می‌توانستیم در پروسه تایید ثبت‌سفارش واحدهای تولیدی به نظر بخش خصوصی عمل می‌کردیم و از تجمع واحدهای تولیدی در وزارت صنعت جلوگیری می‌کردیم.

وی گفت: 10 هزار کارگاه صنعتی در استان تهران داریم که اشتغالزایی و صادرات بالا دارد اما پتانسیل صنعت و اشتغال در این استان بسیار بالاتر است. آمار دقیقی از صادرات در استان تهران نداریم اما برآوردها نشان می‌دهد که 25 درصد صادرات غیرنفتی مربوط به استان تهران است.

۲۵ درصد صادرات غیرنفتی کشور متعلق به استان تهران است
تاریخ: سه شنبه 20 آذر 1397