Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز از برخورد جدی با برندهای محرز پوشاک قاچاق از اول دی ماه امسال خبرداد.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، بر اساس دستورالعمل ماده ۷ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و به منظور حمایت از تولید پوشاک داخلی، از ابتدای دی ماه سال جاری با عرضه برندهای محرز پوشاک قاچاق برخورد می‌شود. 

این ستاد در اطلاعیه ای اعلام کرد: در سال حمایت از کالای ایرانی و با هدف پشتیبانی همه جانبه از توسعه اشتغال و تولید کالاهای دارای صرفه اقتصادی، به دنبال اقدامات پیشگیرانه در حوزه مبارزه با قاچاق کالا برخورد جدی با عرضه برندهای محرز پوشاک قاچاق در دستور کار ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز قرار گرفته است.

با عنایت به پایان یافتن مهلت چند ماهه اخیر برای جمع‌آوری و عدم عرضه پوشاک خارجی فاقد شناسه کالا در سطح عرضه بر اساس دستورالعمل ماده ۷ آیین نامه اجرایی ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مطابق با دستورالعمل «نحوه صدور گواهی فعالیت نمایندگان و شعب شرکت‌های خارجی عرضه‌کننده پوشاک در ایران»، از ابتدای دی ماه سال ۱۳۹۷ عرضه پوشاک در واحدهای تجاری عرضه‌کننده پوشاک خارجی فاقد نمایندگی رسمی ممنوع است.

بدیهی است مطابق قانون از این تاریخ نسبت به جمع‌آوری کامل و پلمپ واحدهای متخلف، از طریق نهادهای متولی اقدام جدی صورت می‌پذیرد.

برخورد جدی با برندهای محرز پوشاک قاچاق از ابتدای زمستان
تاریخ: چهارشنبه 21 آذر 1397