Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حاشیه نشست با مدیران استانی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت:‌از اول دی‌ماه با برندهای پوشاک قاچاق در ۱۰۰ نقطه شناسایی شده تهران، برخورد می‌کنیم.

 علی مؤیدی خرم‌آبادی در حاشیه نشست مدیران کل استانی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در تهران در جمع خبرنگاران گفت:‌ از روز شنبه یکم دی‌ماه طبق قرار قبلی و اعلام شده با برندهای محرز قاچاق در پوشاک برخورد می‌شود و در تهران ۱۰۰ نقطه مهم عرضه پوشاک قاچاق شناسایی شده که با همکاری دستگاه‌های مربوطه تابلوهای این مراکز را پایین می‌کشیم.

 

وی افزود: برای ایجاد بازار عرضه پوشاک ایرانی لازم است با محل‌های عرضه محرز قاچاق پوشاک برخورد شود و با جدیت برخورد می‌کنیم.

 

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز تأکید کرد: اگر واردات پوشاک به صورت رسمی و با پرداخت حقوق دولتی و به صورت نمایندگی رسمی برندها باشد، مشکلی ندارد، اما عمده برندهای خارجی به صورت قاچاق در پاساژها و مراکز عرضه به ویژه در تهران عرضه می‌شود که باید این مراکز جمع‌آوری شود و اگر تاکنون برخورد نشده، از مردم عذرخواهی می‌کنم.

 

مؤیدی با بیان اینکه حمایت از کالای داخلی و با کیفیت، اولویت ستاد مبارزه با قاچاق کالا است، گفت: برندهای غیرمجاز پوشاک خارجی که به صورت مافیایی ارز کشور را خارج می‌کنند و کالای بنجل قاچاقی را وارد و در مغازه‌های شیک به مردم عرضه می‌کنند، از اول دی‌ماه به صورت جدی با آنها برخورد شده و تابلوهای آنها جمع‌آوری می‌شود.

 

وی با بیان اینکه برخورد با قاچاق پوشاک از شهریور ۹۵ باید شدت می‌گرفت، گفت: در سال ۹۶ هم باید برندهای قاچاق جمع می‌شدند، اما برخورد لازم انجام نشده و این بار از اول دی‌ماه ۹۷ به شدت با مراکز عرضه پوشاک برند قاچاق خارجی برخورد صورت می‌گیرد.

 

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز یکی از کارهای این ستاد را برخورد با برندهای قاچاق در سطح عرضه در جامعه دانست و گفت: این برخورد جزو مطالبات مردم و بازاریان و فعالان صنف پوشاک ایرانی است که طی فرایندی این برنامه تهیه شده و قبلاً اطلاع‌رسانی و هشدارهای لازم به فعالان عرضه برند محرز قاچاق داده شده است و در این زمینه کمیته‌ای شکل گرفته و از دی‌ماه ۹۷ با هماهنگی دستگاه‌های مربوطه برخورد شدید با برندهای غیرمجاز پوشاک در کشور برخورد می‌شود.

 

 طبق آمارهات مصرف سالانه پوشاک در کشور ۸ میلیارد دلار برآورد می شود که ارزش پوشاک تولید داخلی و واردات رسمی به ۵.۶ میلیارد دلار برآورد شده و بقیه ۲.۴ میلیارد دلار به عنوان قاچاق برآورد می‌شود. برخورد با قاچاق پوشاک خارجی در کشور، باعث ایجاد امید در کارگران کارگاههای تولید پوشاک و کارخانه‌های نساجی و ایجاد اشتغال در این صنعت می‌شود.

آغاز برخورد با ۱۰۰ نقطه عرضه برند پوشاک قاچاق در تهران
تاریخ: شنبه 1 دی 1397